GamingNews

Tak wygląda nowy wygląd Steam! Obiecana aktualizacja wkroczyła na platformę!

-

3 min czytania

Jeżeli dzisiaj nie odwiedziliście waszej ulubionej platformy od Gabe Newell’a, to czeka na was nie lada wizualna niespodzianka. Po kilku latach zespół odpowiedzialny za platformę firmy Valve, postanowił nieco odświeżyć przestarzały interfejs, usprawniając go wizualnie, jak i technicznie.

Przez wiele lat fani Steama bardzo mocno dyskutowali na forum, w jaki sposób funkcjonuje ich ulubiona platforma. Gracze wskazywali twórcom problemy pokroju wizualnego, jak i typowo technicznego, które przeszkadzały im w codziennym przemieszczaniu się po wirtualnej bibliotece. Valve ignorował głosy i postulaty swoich użytkowników, ale kiedy na rynek dystrybucyjny wkroczył kolejny ,, gracz w postaci Epic Games Store” firma postanowiła nieco zmienić podejście do postulatów graczy, które możemy zaobserwować obecnie.

Jak podaje serwis IGN – Główny dyrektor Valve i pomysłodawca Steama- Gabe Newell wraz z zespołem podjęli pewne kroki, mające usprawnić nieco ich platformę o różne udoskonalenia. Wspomniane ,,kroki” opierają się o zaktualizowanie biblioteki gier w taki sposób, aby interfejs stał się przejrzysty i prostszy w obsłudze. Usprawniono również regulaminu użytkowania platformy. Dzięki nowym zasadom na platformie mamy nie uświadczyć żadnej próby oszustwa.

Może cię zainteresować: Gierki z Gazetki- Larry 7: Miłość na Fali

Prócz obiecanej zmianie wyglądu deweloperzy dodali jeszcze wiele usprawnień technicznych. Jedną z nich jest możliwość przeciągania poszczególnych pozycji w taki sposób, aby gracz mógł wyznaczyć dowolną kolejność pobieranych przez niego produkcji. Dodatkowo wraz z nową aktualizacją możemy nie tylko zmieniać priorytet pobieranych przez nas gier, ale także możemy monitorować postęp pobierania i zapisywania gry na dysku.

Ostatnią rzeczą na, którą warto zwrócić uwagę, jest Manager  Zawartości, który również zaliczył lekki upgrade. Został zaprojektowany, tak, aby pokazywać użytkownikowi najważniejsze informacje związane z aktualną, wybraną przez niego grą. Dzięki takiemu udoskonaleniu otrzymujemy dane, które informują nas o tym, jaka zawartość dokładnie znajduje się na naszych ,,twardzielach lub SSD”. System ten podzielono na cztery sekcje: „gry”, „DLC”, „workshop” czy „inne”. Warto też wspomnieć o zmianie w bardzo dług hejtowanej ,,liście znajomych”, w której naprawiono kilka bardzo irytujących błędów, np.: wyświetlanie znajomych, czy problem z precyzyjnych ich wyszukiwaniem.

Miejmy nadzieję, że najnowsza aktualizacja stanie się początkiem w pracy nad modernizacją Steama. Dodatkowo głęboko wierzymy w to, że firma w końcu zacznie słuchać swoich użytkowników, którzy non stop bacznym okiem obserwują to, co dzieje się na ich ulubionej platformie cyfrowej dystrybucji.

Czytaj też: Dodawał narkotyki, aby serwowane jedzenie smakowało lepiej!

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming