Film

Taika Waititi ma już historię nowych “Gwiezdnych Wojen” – “Jest bardzo w moim stylu”

-

2 min czytania

Nie okłamujmy się – gdy usłyszeliśmy, że Taika Waititi wyreżyseruje film w uniwesum “Gwiezdnych Wojen” wszyscy się ucieszyliśmy, ale czuliśmy, że Taice może nie być łatwo. Czy Nowozelandczyk będzie miał wolność w tworzeniu swojej historii?

Jak twierdzi sam reżyser – tak. Historia, którą chce opowiedzieć jest już w całości nakreślona, ale niestety zanim scenariusz zostanie ukończony minie jeszcze sporo czasu.

W rozmowie z Wired Waititi podkreślił, że scenariusz jest w bardzo wstępnej fazie. “Mamy całą historię! Czuję się bardzo podekscytowany, bo jest ona w moim stylu”.

Przypomnijmy – Waititi uwielbia mocny kontrast w swoich historiach. Nie boi się szukać komedii, tam gdzie inni nie chcieliby spojrzeć. W końcu nakręcił film o chłopcu, którego wyimaginowanym przyjacielem jest Hitler. A w “Thor: Ragnarok” z przyjmenością zrezygnował z poważnego tonu poprzednich historii o nordyckim bogu na rzecz komediowych tekstów.

„Mam tendencję do schodzenia w tę małą alejkę, w której liczy się szczerość w moich filmach” – powiedział Waititi, wyjaśniając, w jaki sposób jego styl będzie pasował do Gwiezdnych Wojen. „Lubię oszukiwać widza, by pomyślał „ha, to jest to, a potem mówi: „Cholera, sprawiłeś, że coś poczułem!”

Prawdopodobnie minie trochę czasu, zanim usłyszymy więcej o filmie  Waititiego. I bądźcie pewni, że wszystko może się zmienić, gdy scenariusz zacznie nabierać kształtu i otrzymywać informacje zwrotne od studia. Nadchodzące projekty reżysera obejmują sequel “What We Do in the Shadows”, animowany remake “Flash Gordona”, projekty dla Netfliksa, a nawet remake “Akiry” cociaż w wypadku tego ostatniego już kilka razy się sparzyliśmy na obietnicach.

Waititi współtworzy scenariusz wraz z Krysty Wilson-Cairns, scenarzystką znaną z  “1917”,  “Penny Dreadful” i “Ostatniej nocy w Soho” Edgara Wrighta.

Czytaj też: Dr DisRespect – popularny streamer zakłada studio do tworzenia gier i szuka pracowników!

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film