GaleriaMood

Szturm na Kapitol – najlepsze memy

-

3 min czytania

Zamieszkami w USA żyje dziś cały świat. Szturm na Kapitol stał się oczywiście kopalnią dobrych memów. Najlepsze z nich zobaczysz w naszej galerii.

Jak doszło do tego, że człowiek-bizon przemawia w siedzibie Kongresu Stanów Zjednoczonych? Zaczęło się od posiedzenia Kongresu, któremu przewodniczył wiceprezydent Pence, na którym w alfabetycznej kolejności zaczęły być otwierane koperty z głosami elektorów z poszczególnych stanów. Zwykle była to tylko formalność. Parlamentarzyści mają prawo wnieść zastrzeżenia do głosowania z danych stanów. Aby wątpliwości były wzięte pod uwagę, złożyć je musi co najmniej jeden członek Izby Reprezentantów i jeden senator. Tak też się stało w przypadku wyników wyborów ze stanu Arizona. Podobno Donald Trump próbował wymusić na Pence’u odrzucenie wyników ze stanów, w których – jak twierdzi Trump – doszło do licznych oszustw wyborczych. W rzeczywistości jest to tylko dramatyczna i dosyć żałosna próba pozostania u władzy.

Demokraci ukradli te wybory, a ja jestem najlepszym prezydentem w historii USA. Mike (imię Pence’a), mam nadzieję, że postawisz się dla dobra naszej konstytucji i dla dobra naszego kraju. Jeśli tego nie zrobisz, to będę tobą bardzo rozczarowany.

Powiedział Trump.

Szturm na Kapitol

Prezydent ma oczywiście całą rzeszę swoich zwolenników, którzy ochoczo zareagowali na wezwanie do działania. Aby sprzeciwić się działaniom Kongresu, postanowili udać się przed jego siedzibę – Kapitol. Choć według amerykańskiego prawa wtargnięcie na teren budynku federalnego jest przestępstwem, to nie wygląda na to żeby protestujący się tym specjalnie przejmowali. Demonstracje szybko wymknęły się spod kontroli. Budynek nie był odpowiednio zabezpieczony. Jedynymi osobami, które mogły jakoś zareagować była straż budynku, która była zaskoczona nagłym napływem setek protestujących. Zostały zabarykadowane drzwi do niektórych sal, a w wyniku zamieszek została postrzelona jedna kobieta. W międzyczasie burmistrz Waszyngtonu Muriel Bowser ogłosiła, że od godz. 18 czasu miejscowego wprowadza godzinę policyjną. Po wtargnięciu swoich zwolenników do siedziby Kongresu Donald Trump zaapelował o pokojowe manifestacje. Nie poprosił jednak, aby opuścili budynek.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1346912780700577792

Obrady zostały przerwane

Wiele osób wkroczyło do prywatnych biur kongresmenów, które znajdują się w budynku. Aby posiedzenie mogło być kontynuowane, policja i FBI musiały upewnić się, że powrót do budynku jest bezpieczny. W tej chwili Joe Biden oficjalnie został zatwierdzony przyszłym prezydentem USA. Inauguracja odbędzie się 20 stycznia 2021 roku.

A skoro zamieszki już ucichły, to nie pozostaje nam już nic innego jak się z nich pośmiać. Oto najlepsze memy, związane ze szturmem na Kapitol.

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne, tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha oraz dokucza znajomym. Przez rok mieszkała w Wietnamie i uczyła dzieci angielskiego, ale stwierdziła, że jednak lubi zimę i wróciła do kraju. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Galeria