KulturaSerial

Szósty sezon Peaky Blinders będzie ich ostatnim

-

2 min czytania

Tommy Shelby i rodzinka w końcu dokonają żywota przynajmniej w TV. Serial Peaky Blinders zakończy się po szóstym sezonie, ale twórca i scenarzysta obiecuje, że historia będzie trwała dalej, ale w innej formie.

Jeden z najpopularniejszych brytyjskich seriali niedługo dobiegnie końca.

Osadzony w latach 20. XX wieku, tuż po zakończeniu I Wojny Światowej, skupia się na postaci Thomasa Shelby‘ego, głowy gangu działającego w Birmingham i znanego jako Peaky Blinders.

Serial zadebiutował na BBC Two 12 września 2013 roku i dosyć szybko zebrał wokół siebie wiernych fanów. Nie powinno to nikogo dziwić. Niesamowity klimat, świetny scenariusz, dobra muzyka, a co najważniejsza zachwycająca wręcz gra aktorska.

Informacja o tym, że szósty sezon produkcji miałby być ostatni to mimo wszystko niespodzianka. Steve Knight, twórca serialu, w rozmowie z Entertainment Weekly w zeszłym roku podkreślał, że doczekamy się siódmego sezonu.

Szósty sezon Peaky Blinders będzie ich ostatnim

W oficjalnym liście od Knighta możemy przeczytać:

Peaky wracają z hukiem po opóźnieniu produkcji spowodowanym pandemią Covid. Nasza rodzina jest w skrajnym niebezpieczeństwie, a stawka nigdy nie była wyższa. Wierzymy, że będzie to najlepsza seria ze wszystkich, które stworzyliśmy. Jesteśmy pewni, że nasi niesamowici fani ją pokochają. Podczas gdy serial będzie dobiegał końca, historia będzie toczyć się dalej w innej formie.

Co to może oznaczać? Nie wiemy. Czyżby istniała szansa na pełnometrażowy film, który opowie dalsze losy Shelbych? A może w końcu dostaniemy spin offy, o których mówiono już od wielu miesięcy?

Producent wykonawczy Caryn Mandabach powiedziała:

Wraz z naszymi wspaniałymi partnerami z BBC i Netflix pilnie pracowaliśmy nad tym, abyśmy mogli bezpiecznie przywrócić„ Peaky ”do produkcji. Bezpieczeństwo naszej obsady i ekipy jest zawsze naszym priorytetem. Dziękuję wszystkim fanom „Peaky”, którzy byli tak niezachwianie wspierający i cierpliwi. Scenariusze Steve’a są niesamowite i wyznaczają koniec epickiej historii, która zachwyca widzów od czasu jej rozpoczęcia w 2013 roku. Jednak świat „Peaky Blinders” z pewnością będzie żył dalej.

Czytaj też: Gwiazda “Peaky Blinders” twierdzi, że szósty sezon może do nas trafić pod koniec 2021 roku

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Kultura