Gaming

Może zamiast zabijać, wychowasz sobie smoka w Minecrafcie? Start ciekawego DLC

-

2 min czytania

Minecraft od 11 lat cieszy się niesłabnącą popularnością – deweloperzy regularnie wypuszczają nowe aktualizacje, które dość często oparte są o inne znane franczyzy. Teraz przyszła pora na współpracę ze studiem Dreamworks.

How to train dragon

Wszyscy na całym świecie widzieli lub słyszeli, a nawet i grali w Minecrafta.. Walka z potworami takimi jak: Creeper, zombie, szkielety, pająki czy nawet nieumarłe świnie — głęboko zapadają w pamięć. Jest to, co najważniejsze w trakcie rozgrywki, czyli zabawa.

Co oferuje nowy dodatek?

Studio obok zwykłych, prostych aktualizacji tytułu oferuje nam płatne DLC. W ramach płatnego pakietu do świata Minecraft trafiają specjalne stworzenia i paczki tekstur. Utrzymane są w danym motywie przewodnim, jak np. God of War, Star Wars itd. Tym razem do kwadratowego świata zawitały postacie żywcem wyjęte z popularnej animacji studia DreamWorks -,,Jak wytresować smoka”.

Co zawiera oferowane DLC?

Przede wszystkim specjalne stworzenia, którymi są tytułowe smoki oraz cały świat z animacji. Został przetransferowany do kwadratowego wymiaru Minecrafta. W dodatku odwiedzimy różne rejony z bajki, np. Vanaheim, Dragon’s Edge czy wybrzeże wyspy Berk. Zakupiona wersja Java zawiera świat z dodatku i 24 skórki, inspirowane całą filmową serią. Natomiast do zakupionej wersji Windows 10 Edition otrzymamy mały bonus w postaci wirtualnej waluty Minecoins, którą możemy użyć przy zakupie dodatkowych skórek lub aktywności w grze.

Czy smoki można wytrenować, tak jak było w bajce?

Naturalnie. Gracz, który wsiąknie do świata smoków i wikingów, będzie mógł wcielić się w trenera wielkich gadów. Gdy grającemu uda się zdobyć latającego potwora, otrzymuje bilet w przestworza i może przemierzać całą krainę na grzebiecie kolorowego smoka. Dodatkowo twórcy zaimplementowali możliwość pojedynkowania się z piratami i potworami – bezpośrednio atakując z powietrza. Według mnie jest to fenomenalny pomysł na urozmaicanie gry.

DLC o smokach już jest dostępne na wszystkich platformach gamingowych.

A wy jak odbieracie nowe DLC  względem poczciwego Minecrafta? Zachęcam was do dyskusji w komentarzach pod artykułem.

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming