FilmKulturaNews

Świat według Kiepskich – kultowy sitcom powraca z nowymi odcinkami. Bez Paździocha i Boczka

-

4 min czytania

Telewidzów i fanów kultowego sitcomu czeka niesamowita jesienna zabawa. Polsat oficjalnie poinformował swoich widzów o powrocie na antenę przygód Ferdka Kiepskiego i jego pokręconej rodzinki. 

Już w październiku polskie rodziny będą miały okazję obejrzeć pierwsze odcinki nowego sezonu ,,Świata według Kiepskich”. Producenci przygotowali nowy scenariusz, który zawiera wiele ciekawostek i nowych postaci.

Jak podaje serwis Onet, dwa nowe odcinki 34- go sezonu najpopularniejszego serialu sitcomowego w Polsce, pojawią się 27- go października 2021 roku. Pierwszy z nich o godzinie 20:00, a drugi 30 minut później. Do głównej obsady ponownie powrócą, m.in.: Andrzej Grabowski (Ferdek), Marzena Kipiel-Sztuka (Halinka), Barbara Mularczyk (Mariolka), Bartosz Żukowski (Walduś), Anna Ilczuk (Pupcia), Renata Pałys (Helena).

Może ci się spodobać: Pomalowali na żółto skały w Tatrach. Policja szuka sprawców!

Pierwsze zdjęcia do nowego sezonu rozpoczęły się jeszcze przed wybuchem pandemii. Dzięki temu w nowych odcinkach ostatni raz pojawi się śp. Dariusz Gnatowski i śp. Ryszard Kotys, którzy od wielu lat wcielali się w role Mariana Paździocha i Arnolda Boczka. Byli oni bliskimi przyjaciółmi i sąsiadami głównego bohatera serialu- Ferdynanda Kiepskiego.

Niestety, ci aktorzy odeszli z tego świata, zmagając się za życia z problemami zdrowotnymi. Wspomniane odcinki są rodzajem hołdu złożonego w stronę artystów. Tuż po śmierci Ryszarda Kotysa, polsat poinformował fanów, że do głównej obsady serialu dołączył Sławomir Szczęśniak, który wcielił się w nieślubnego syna z innego związku Mariana Paździocha – Janusza.

Sławomir Szczęśniak na środku

Na początku postać miała pojawić się w kilku epizodach. Jednak po dłuższym zastanowieniu twórców stwierdzono, że mężczyzna musi zamieszkać na stałe w kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3/4 we Wrocławiu.

Kilka lat temu twórcy żegnali także inne ważne postacie, które sprawiły, że serial obecnie cieszy się ogromną sympatią telewidzów. Wiele osób kojarzy zapewne Bohdana Smolenia i Krystynę Feldman, którzy zostali zapamiętani z roli listonosza Edzia i Babki Kiepskiej. Według producentów byli mniej ważnymi postaciami niż Boczek czy Paździoch. 

Śmierć zabrała ze sobą wielu wspaniałych artystów, którzy byli niezwykle ważni dla wielbicieli serialu. Fani zaczęli wątpić w przyszłość ,,Świata według Kiepski”. Uważano, że z powodu destabilizacji obsady serial nie będzie kontynuowany. Na szczęście w wywiadzie dla portalu Onet- Nina Terentiew, dyrektor programowa Polsatu zapewniła wszystkich, iż serial nie zamierza zniknąć z ramówki stacji telewizyjnej:

Mamy nowe, bardzo dobre scenariusze. Dołączyli nowi aktorzy. Odszedł Darek Gnatowski. Odszedł Ryszard Kotys, który grał Mariana Paździocha, ale w obsadzie mamy jego syna, Janusza Mariana Paździocha, który już skradł serca widzów. Gramy dalej. Dopóki jeden z najwybitniejszych polskich aktorów – Andrzej Grabowski chce grać tę rolę, to warto pisać te scenariusze choćby tylko dla niego.

Pierwszy odcinek ,,Świata Według Kiepskich” został wyemitowany na antenie polsatu 16- go marca 1999 roku. Został on wyprodukowany przez grupę ATM. Grupę, która nadal jest odpowiedzialna za tworzenie nowych epizodów. Warto też dodać, że jest najdłużej emitowanym polskim serialem, który zyskał ogromną popularność i to nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Stworzono nawet kilka zagranicznych odpowiedników, m.in.: ukraiński sitcom – ,,Niepruchi”.

Nie wiem jak wy, ale ja jako osoba, która wychowała się na abstrakcyjnych perypetiach rodzinki Kiepskich, jestem bardzo uradowany z faktu, że serial nadal powstaje. Oczywiście bardzo smutne jest to, że obsada nie będzie taka sama, jak kilkanaście lat temu. Jednak wierzę w to, iż producenci sprostają wyzwaniu i wykreują 34- ty sezon, który zapadnie wszystkim sympatykom głęboko w pamięci. 

Czytaj też: Robot, który poniesie za ciebie zakupy

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film