GamingMobile Gaming

Studio odpowiedzialne za “Call of Duty: Mobile” zarobiło 10 miliardów dolarów w 2020 roku

-

2 min czytania

Należące do Tencet TiMo Studios stworzyło oczywiście nie tylko Call of Duty: Mobile, ale są również autorami MOBA Honor of Kings. Jak donosi Reuters firma ta zarobiła w 2020 roku 10 miliardów dolarów.

Według dziennikarzy, oznacza to, że TiMi jest w tym momencie największym deweloperem growym na świecie. Oczywiście chodzi tutaj tylko o kasę, ale 10 miliardów dolarów to chore pieniądze. Weźmy takie Activision Blizzard, którzy wydają Call of Duty,  oni w 2020 roku zarobili marne 8,09 miliarda.

Oczywiście wielu  z was może nie kojarzyć czyn jest TiMi. Jednak ich gry mówią same za siebie. Call of Duty: Mobile to oczywiście tytuł, który miał największy launch w historii gier na smartfony. W październiku 2019 roku ponad 100 milionów osób ściągnęło aplikację w pierwszym tygodniu po premierze tytułu.

Honor of King, gra dostępna jedynie w Chinach, każdego dnia posiada 100 milionów AKTYWNYCH UŻYTKOWNIKÓW.

Wygląda na to, że Tencent i TiMi nie spoczną na laurach. TiMi rekrutuje do nowej gry AAA, która „przypomina wirtualną społeczność z filmu Ready Player One“. To wydaje się sugerować, że TiMi chce stworzyć własną grę metaverse w stylu Fortnite i Roblox. Według agencji Reuters, Tencent buduje również studio TiMi w Los Angeles.

Przypomnijmy, że Tencet to prawdziwy gigant.  Do niego należy m.in. Riot Games i posiadają udziały w Epic Games. Zaskakujące, że mimo wszystko ich nadal najgrubszą ryą jest stworzona w domu firma do robienia “gierek na telefon”.

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming