Serial

Steven Yeun wystąpi w nowym filmie Jordana Peele’a

-

2 min czytania

Steven Yeun dopiero co otrzymał nominację do Oscara za swoją genialną rolę w dramacie Minari, a teraz niedawny zdobywca tej statuetki Jordan Peele, zatrudnił go do swojego nowego filmu.

Póki co o nowym projekcie Peele’a nie wiem nic. Mało tego, nie wiemy nawet czy podobnie jak poprzednie produkcje będzie horrorem, czy tym razem Peele zdecyduje się odejść od gatunku, z którym jest kojarzony.

Wiemy natomiat, że poza Yeunem w filmile pojawią się Keke Palmer i Daniel Kaluuya. Peele będzie scenarzystą i reżyserem, a premiera została zaplanowana na 22 czerwca 2022 roku.

Peele będzie również producent razem z Ianem Cooper z Monkeypaw Productions. Projekt zostanie stworzony pod pięcioletnim kontraktem, jaki twórca podpisał z Universalem. To właśnie ta firma wsparła reżyserski debiut Peele’a pod tytułem Get Out.

Get Out stał się niespodziewanym hitem i otrzymał cztery nominacje do Oscara. Drugim filmem Peele’a było To My z Lupią Nyong’o i Winstonem Dukiem. Oba filmy zarobiły ponad 500 milionów dolarów na całym świecie. Chociaż ten drugi nie był w stanie dorównać geniuszowi debiutu twórcy.

Należące do Peele’a Monkeypaw Productions wsparło ostatnio serial HBO Lovecraft Country i Hunters z Alem Pacino produkowany przez Amazona.

W najbliższym czasie firma wyda remake kultowego Candymana z udziałem Yahyi Abdul-Mateena II. Nia DaCosta wyreżyseruje ten film na podstawie scenariusza, który napisała razem z Peelem.

Steve Yeun najlepiej jest znany w Polsce jako aktor z The Walking Dead. Chociaż kilka lat temu wiele osób zachwycała się jego rolą w Burning. Koreański hicie, który był ekranizacją krótkiego opowiadania Harukieggo Murakamiego wyreżyserowanym przez Lee Chang-dong.

Czytaj też: Zakończyły się zdjęcia do drugiego sezonu “Wiedźmina”!

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Serial