Serial

Stephen King i JJ Abrams stworzą filmową antologię “Tiny Horrors”

2 min czytania

Jest to kolejny projekt, przy którym panowie będą wspólnie pracować. Wcześniej ich kooperacja dała nam m.in. Castle Rock i Lisey’s Story.

O tym, że twórcy znów biorą się wspólnie do pracy poinformował w piątek król horroru. King powiedział o kolejnej produkcji w trakcie panelu, w ramach którego promował najnowszy serial, który jest adaptacją jego powieści.

W Lisey’s Story główną rolę zagra Julianne Moore, jest to adaptacja książki Kinga o tym samym tytule, Bad Robot, które należy do Abramsa będzie odpowiedzialne za produkcji.

Dużo rozmawiałem z JJ Abramsem na temat możliwej antologii małych horrorów. Wzięliśmy się za to na poważnie i rozmawialiśmy o rzeczach, które były naprawdę straszne.

wyjawił autor.

Stephen King z kolejnym telewizyjnym projektem

King i Bad Robot współpracują od lat. Zaczęło się od serialu 11.22.63, w którym główną rolę grał James Franco. Abrams jest również producentem Castle Rock, które jest oparty na książkowym uniwersum stworzonym przez Kinga.

Mamy kreatywną współpracę z Abramsem, która sięga czasów Lost. Wtedy przy okazji rozmowy dla Entertainment Weekly usiedliśmy razem i dyskutowaliśmy na temat jego serialu. Po spotkanie poszliśmy w kilka osób obejrzeć jakiś straszny film w kinie i od tego czasu byliśmy w kontakcie.

King dodał, że jest dużym fanem firmy Abramsa Bad Robot. Wyjaśnił, że w dużym stopniu jest to związane ze świątecznymi prezentami, jakie firma wysyła na koniec roku.

Kocham z nimi współpracować. To świetna relacja.

powiedział na koniec.

Stephen King ma niełatwą relację ze światem telewizji i kina. Najlepsze ekranizacje powieści pisarza najczęściej były tworzone bez udziału autora.

Nie okłamujmy się – King lubi lać wodę w swoich powieściach i często gdy on sam był odpowiedzialny za przenoszenie słów na ekran, jego filmy po prostu wiał nudą.

Nie powinno więc dziwić, że najlepsze filmy to te oparte na krótkich formach, czyli Zielona Mila i Skazani na Shawshank albo takie, które według Kinga był słabymi ekranizacjami – czyli genialne Lśnienie Stanleya Kubricka.

Na szczęście w formie serialu proza Kinga ostatnio zaczęła się sprawdzać. A pomyśleć, że jeszcze niedawno musieliśmy oglądać Under The Dome i zastanawiać się, czy twórcy byli trzeźwi pisząc scenariusz.

Czytaj też: Joaquin Phoenix wystąpi w nowym filmie autora “Hereditary” i “Midsommar”

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Serial