ArtsyFilmGamingHypeKultura

Star Wars Squadrons – nowa gra już zapowiedziana

-

3 min czytania

Jesień dla fanów gwiezdnych wojen zapowiada się naprawdę gorąco. Jakiś już czas temu, EA zapowiedziało Star Wars Squadrons. Grę, w której wcielamy się w imperialnego, bądź rebelianckiego pilota statku kosmicznego. Premierę zapowiedziano na 2 października.

Star Wars Squadrons Official

Star Wars Squadrons Official

Kilka dni temu EA pokazało najnowsze screeny z wnętrz myśliwców i to, jak mają wyglądać. Wszyscy fani będą szczęśliwi, że kokpity statków wyglądają jak w oryginalnej trylogii. System obsługi będzie przypominał inne tytuły z serii SW, a mianowicie będzie można ręcznie sterować kierowaniem mocy pomiędzy poszczególnymi układami w myśliwcu. Np. jeśli znajdziemy się pod silnym ostrzałem, będzeimy mogli przekierować więcej energii do tarcz i wyjść cało z opresji. Jednak każda zmiana we fluktuacji mocy będzie wymagała czasu, chyba że pilotujemy myśliwce typu TIE. Ze względu na brak tarczy zmiany mocy będą praktycznie natychmiastowe, a co za tym idzie, dobrze operujący mocą piloci bedą niezwykle niebezpieczni.

Star Wars Squadrons Official

Star Wars Squadrons Official

Oprócz dodatkowych możliwości obsługi pojazdu, jako pilot będziemy mieli także możliwość kosmetycznej zmiany wyglądu naszych statków, oraz wyglądu naszych pilotów (dwóch pilotów i 8 statków, po 4 na frakcję). Kosmetyka jednak nie wprowadza zmian do rozgrywki. Dodatkowo będziemy mogli zdobywać elementy statków i przerabiać je według własnego upodobania. Sprzęt ten dodawał będzie bonusy, ale uwaga w niektórych przypadkach także efekty negatywne. Np. montując tarcze z większą wytrzymałościa na blastery, słabiej będą chroniły przed rakietami.

Star Wars Squadrons Official

Star Wars Squadrons Official

Sami twórcy gry, bardzo skoncentrowali się na wyglądzie statków i już na etapie tworzenia starali się odwzorowywać pracę, jaką wykonało ILM (Industrial Light & Magic) tworząc modele w latach 70.

Star Wars Squadrons Official

Star Wars Squadrons Official

Do dyspozycji będziemy mieli myśliwce, bombowce, statki wsparcia i szturmowce. Poniżej lista pojazdów, którymi będziemy mogli kierować:

X-wing T-65B

Bombowiec BTL-A4Y-wing

Myśliwiec przechwytujący RZ-1 A-wing

Myśliwiec/jednostka wsparcia UT-60D U-wing

Myśliwiec TIE („Myśliwiec TIE”)

Bombowiec TIE („Bombowiec TIE”)

Myśliwiec przechwytujący TIE („Przechwytujący TIE”)

Lądownik szturmowy TIE Reaper („TIE Reaper”)

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Artsy