Gaming

Star Citizen sprzedaje statki, które jeszcze nie istnieją i ma przez to kłopoty

-

2 min czytania

Urząd ds. Standardów Reklamy poinformował dewelopera Star Citizen, Cloud Imperium Games, aby wyraźniej zaznaczał w trakcie promocji, że sprzedawana przez dewelopera „statki koncepcyjne” nie są jeszcze dostępne w grze.

Skarga została zgłoszona w związku z e-mail jaki deweloperzy wysłali w lipcu do subskrybentów, który twierdził, że „Ostatnia szansa na zdobycie Gatac Railen!” oraz „Nie przegap swojej szansy, by złożyć przysięgę na Gatac Manufacture Railen. Ten koncepcyjny statek obcych opuści sklep z zastawami w poniedziałek…” W e-mailu nie wspomniano, że statek Gatac Railen nie istnieje jeszcze w grze.

Może cię zainteresować: Młodzi gracze w Chinach znaleźli już sposób na ominięcie ograniczenia czasu gier

CIG obecnie sprzedaje “statki koncepcyjne” – w fazie rozwoju, ale jeszcze niedostępnej do oglądania lub pilotowania w kontrowersyjnej symulacji kosmicznej.

Urząd podkreślił, że fakt, iż statek jest dopiero w fazie koncepcyjnej powinien być o wiele bardziej zaznaczony.

„Na tej podstawie wydaliśmy oświadczenie, w którym w przyszłości doradzamy reklamodawcy, aby jego reklamy zawierały wszelkie istotne informacje i istotne ograniczenia”. Urząd wydaje oświadczenia, jeżeli uzna, że ​​istnieją potencjalne problemy wynikające z przepisów dotyczących reklamy, ale nie uważa, że ​​podniesione kwestie są na tyle istotne, aby uzasadnić pełne formalne postępowanie wyjaśniające.

Najwyraźniej zawiadomienie o poradach zadziałało . E-maile marketingowe od Star Citizen zawierają teraz informację ostrzegającą potencjalnych klientów o prawdziwej naturze statków koncepcyjnych.

“Crusader Ares (Inferno i Ion), A2 Hercules, Genesis Starliner, są oferowane jako ograniczone zobowiązanie koncepcyjne pojazdu” – czytamy w najnowszym e-mailu.

„Oznacza to, że pojazd jest w fazie rozwoju, ale nie jest jeszcze gotowy do wyświetlenia w hangarze lub wykorzystania w grze w Star Citizen. Będzie on dostępny jako zawartość grywalna w późniejszej aktualizacji. W przyszłości cena pojazdu może wzrosnąć, a ubezpieczenie lub wszelkie dodatki mogą być niedostępne.”

czytaj też: Pierwsze spojrzenie na nową mapę Call of Duty: Warzone [WIDEO]

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming