AnimacjaAnimeFilmNewsWydarzenia

Spirited Away: W krainie bogów – animacja studia Ghibli otrzyma aktorską adaptację [Zdjęcia]

-

3 min czytania

Kojarzycie japońską animację Spirited Away: W krainie bogów? Ta kultowa animacja wychowała nie jedno pokolenie fanów japońskiej popkultury. Teraz po 20 latach powraca na wielkie ekrany kin, ale nieco uwspółcześnionej formie!

Jak podaje serwis otakumode.com producenci aktorskiej adaptacji kultowego ,,Spirited Away”,  potwierdzili, iż prace nad scenariuszem zostały ukończone, a wstępna obsada została zatwierdzona.

Może ci się spodobać także: To było do przewidzenia! Naruto Shippuuden wkracza do Fortnite!

Niestety, twórcy są świadomi, iż fabuła ,,Spirited Away” jest bardzo złożona i ciężko ją odtworzyć współcześnie w kilka miesięcy. Dlatego postanowiono zatrudnić do każdej z głównych ról nie jednego, ale dwóch aktorów. Oto pełna obsada aktorska ,,Spirited Away ,,Live Action”:

Kotaro Daigo (Weathering with You ) i Hiroki Miura (Musical: Touken Ranbu) jako Haku.

 

Koharu Sugawara i Tomohiko Tsujimoto jako Bóg bez twarzy.

 

Takurazaka Revue Miyu Sakihi i Fu Hinami jako Lin.

Tomorowo Taguchi (Gantz) i Satoshi Hashimoto jako Kamaji.

Mari Natsuki (oryginalny głos Yubaby) i znana aktorka głosowa Romi Park jako wiedźma Yubaba.

W rolę 10-letniej Chihiro Ono wcielą się aktorki: Kanny Hashimoto (Gintama) i Mone Kamishiraishi ( Your Name Movie).

W sieci pojawiły się także plakaty promocyjne ,,Spirited Away: Live Action”, które przedstawiają wspomniane aktorki na tle różnych wydarzeń, które przeżywa główna protagonistka.

Premiera aktorskiej wersji ,,Spirited Away” zapowiedziano na luty 2022. Jednak nie wiadomo, jednak kiedy owa produkcja opuści Japonię i ukaże się na światowym rynku. Prawdopodobnie tak się nie stanie, a sama adaptacja trafi bezpośrednio do sieci. 

Przypominamy, że premiera ,,Spirited Away: W krainie bogów” miała miejsce w 2001 roku. Po premierze tytuł został okrzyknięty jako najlepsza animacja studia Ghibli. Animacja odniosła piorunujący sukces finansowy i mediowy. Krytycy określali film, jako arcydzieło sztuki. Głównie chwalono ją za ciekawą fabułę i uroczą szatę graficzną. Dwa lata po premierze film animowany otrzymał Oscara za najlepszą, filmową animację.

Czytaj też: Disney pracuje nad nowymi przygodami Brygady RR!

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Animacja