Gaming

Sony skasowało “Days Gone 2”. Sony Bend skupiło się na nowym IP

-

2 min czytania

Reżyser oryginalnej gry potwierdził, że w 2019 roku pracował nad tym, jak miałaby wyglądać druga część Days Gone. Sony jednak zdecydowało, że Sony Bend skupi się na innej produkcji.

Chociaż sam reżyser David Jaffe nie mógł potwierdzić informacji o skasowaniu produkcji w związku z NDA, która podpisał z byłym pracodawcą, informację tę podał dziennikarz Jason Schreier.

Jedną z najbardziej nieprzyjemnych rzeczy w pisaniu na temat gier jest sposób, w jaki gracze robią wszystko, aby zaprzeczyć wiadomościom, których nie lubią, od opóźnień No Man’s Sky po warunki pracy w swoich ulubionych studiach.
W każdym razie Days Gone 2 zostało odrzucone w 2019 roku i nie jest rozwijane w Sony Bend.
napisał dziennikarz.
Na tweeta zareagował również Jeff Ross, który rozmawiał w trakcie swojego podcast z Jaffem na temat drugiej części Day’s Gone.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w podcastie z Jaffe. Żałuję, że nie mogłem odpowiedzieć otwarcie na niektóre pytania. Pamiętajcie tylko, że @jasonschreier jest dziennikarzem, który poważnie traktuje swoje rzemiosło. I ma ten luksus, że może być bardziej szczery, niż ja mogę sobie pozwolić.
W trakcie podcastu Jeff Ross podkreślił, że gdy jego pitch na temat Days Gone 2 zawiódł, Sony kazało jego zespołowi dołączyć do prac nad The Last of Us 2.
W trakcie wywiadu twórca opowiedział również o tym, jak miała wyglądać jego gra. Tytuł miał między innymi posiadać co-op, które miał rozwinąć serię. Dodał jednakm że poziom sprzedaży oryginału i marne recenzje spowodowały, że Sony nie chciało ryzykować wydawania dużych pieniędzy na follow up oryginału.
Już wcześniej dziennikarze sugerowali, że Days Gone 2 będzie największą ofiarą nowej strategii growej Sony.
Odnosząc się do rosnącego zainteresowania Sony hitami AAA, Ross powiedział, że „nie ma pojęcia” o statusie mniejszych gier na PlayStation, ale powiedział, że uważa, iż jest zrozumiałe, że firma przedkłada sukces komercyjny nad dobrą wolę.

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming