FilmGamingKulturaSerial

Sony Pictures planuje zamienić dziesiątki gier od PlayStation w filmy albo seriale

-

2 min czytania

Wygląda na to, że Sony Pictures zapomniało o historii tragicznych egranizacji i chce przenieść wszystkie hity growe z PlayStation na ekrany telewizorów i kin.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy dziennikarzy informowali, że kilka gier otrzymywało zielone światło na otrzymanie własnych filmów albo seriali.

Oczywiście najlepiej znanym przykładem jest genialny tytuł od Naughty Dog “The Last Of Us”, który powstaje na potrzeby HBO. W tym samym czasie Netflix jest odpowiedzialny za produkcję serialu ze świata “Assassin’s Creed”. Jak się okazuje, to dopiero początek.

Hity od PlayStation trafią na nasze ekrany

Według szefa Sony Pictures, Tony’ego Vinciquerry, Sony planuje stworzyć siedem seriali i trzy filmy na podstawie gier wydanych na PlayStation. Dla firmy jest to próba integracji kina i telewizji ze światem gamingu. Oczywiście wszystko to wydarzy się przez nową specjalną platformę – One Sony. Gdzie filmy i seriale będą miały swoje premiery.

Vinciquerra niestety nie podał jakie gry zostaną przerobioną na produkcje filmowe, ale biorąc pod uwagę, jakie gry ostatnio wydawało Sony to informacja ta i tak nas ucieszy.

Przypomnijmy, że aktualnie trwają prace nad filmową wersją “Uncharted”, w której główną rolę ma zagrać Tom Holland. Zdjęcia zostały zakończone w październiku, ale aktualnie są nakładane ostatnie szlify na długo wyczekiwaną produkcję.

Oczywiście nie powinniśmy się za bardzo ekscytować. Jeśli spojrzymy na recenzje filmów stworzonych na podstawie gier, to dwie najlepszy produkcje w historii to w tym momencie “Angry Birds 2” i “Detektyw Pikachu”.

I chociaż nieironicznie uważam “Angry Birds 2” za jeden z najśmieszniejszych filmów, jakie obejrzałem z moim synem, to fakt, że są najlepiej ocenianym filmem growym, jest dołujący.

Pozostaje nam czekać na ogłoszenia od Sony Pictures. Ciekawie byłoby zobaczyć “Dark Soulsy” albo “Bloodborne” w krwawej wersji serialowej. Albo “Nioha”? “God of War”? “Shadow of the Colossus”? Cokolwiek nie wydadzą, to idę pograć w gry. Nie chce mi się czekać.

Czytaj też: Zawsze marzyłeś o swoim własny hologramie? Koniecznie sprawdź projekt Looking Glassa

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film