NaukaTech

Sony opatentowało nowe AI, które może grać za Ciebie

-

2 min czytania

Chyba każdy gracz chciałby mieć taką zautomatyzowaną pomoc, która grałaby jak on. Zdaje się, że właśnie na tym polega nowy patent Sony dotyczący AI. Według opisu sprawa dotyczy sterowania zautomatyzowanej sztucznej inteligencji, zaprojektowanej specjalnie do wykonywania określonych zadań, takich jak na przykład granie w grę pod nieobecność gracza.

W patencie wyszczególniono między innymi, że ta sztuczna inteligencja będzie polegać na przypisaniu do użytkownika domyślnego profilu rozgrywki. Profil ten zawierał będzie zbiór informacji szczegółowo opisujących wszystkie nawyki gracza, style gry i procesy decyzyjne w przypadku rozpoczynania nowej przygody.

Informacje te wykorzystuje się później do symulacji nawyków gracza w grach, nawet jeżeli ten gracz znajduje się z dala od wybranej platformy.

Metoda obejmuje monitorowanie wielu rozegranych gier użytkownika grającego w wiele gier.  Metoda obejmuje generowanie profilu rozgrywki użytkownika przez dostosowanie domyślnego stylu rozgrywki na podstawie wielu rozegranych gier, przy czym profil rozgrywki użytkownika obejmuje styl rozgrywki użytkownika dostosowany do użytkownika.

Ta sztuczna inteligencja to nie jest zwykły robot do farmienia, kiedy Ciebie nie ma w grze. Jest to raczej partner, który będzie cię wspierał i nie krzyczał, jak zbyt często będziesz umierał. Jest zaprojektowana, według dokumentacji przedstawionej przez Sony, aby oferować wskazówki graczowi, kiedy zauważy, że ten zmaga się z jakimiś aktywnościami w grze.

Jeśli łamigłówka będzie za trudna, odkrycie tajnej lokacji, co tylko chcesz. Ta sztuczna inteligencja pomoże ci być lepsza w grach, które oferują wyzwanie, kiedy okaże się zbyt trudne.

To naprawdę fascynujące. A.I. nie jest niczym nowym, a branża gier jako całość od lat opiera się na tej technologii. Można sobie żartować, że to coś rodem z Terminatora i Skynetu, ale w rzeczywistości może to być przydatne narzędzie.

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Nauka