Gaming

Sony ogłasza współpracę między PlayStation a Discordem

-

2 min czytania

Po tym, jak Microsoft próbował wykupić Discorda okazuje się, że wiemy czemu rozmowy do niczego nie doprowadziły. Discord zostanie zintegrowany z PlayStation na początku przyszłego roku.

Sony poinformowało, że na początku 2022 roku Discord będzie dostępny na konsolach stworzonych przez firmę. Poinformował o tym Jim Ryan, czyli prezydent i CEO firmy.

W PlayStation nieustannie szukamy nowych sposobów, aby umożliwić graczom z całego świata kontaktowanie się ze sobą, nawiązywanie nowych przyjaźni i społeczności oraz dzielenie się zabawnymi doświadczeniami i trwałymi wspomnieniami. W tym duchu z radością ogłaszamy nawiązanie współpracy z Discord, usługą komunikacyjną spopularyzowaną przez graczy i używaną co miesiąc przez ponad 140 milionów ludzi na całym świecie.

Możemy przeczytać w oficjalnym ogłoszeniu współpracy. Jest to gigantyczna informacja, ponieważ w ostatnich latach to Microsoft wygrywał jeśli chodziło o łączenie ze sobą konsolowców i użytkowników PC-tów. Teraz Sony postanawia trochę przeszkodzić twórcom Xboksa i doprowadzić do sytuacji, w której cross-play między komputerami i konsolami, będzie bardziej komfortowy dla posiadaczy PlayStation 4 i 5.

Discord w ostatnich czasie prowadził rozmowy z MS w sprawie przejęcia, ale rozmawiali także z innymi firmami technologicznymi. Discord próbował wyczuć, czy powinni szukać wykupu, czy pozostać niezależni i docelowo wejść na giełdę. Prawdopodobnie  oferowana kwota pieniędzy przez zainteresowanych świadczyła o wartości ich usług, więc „zakończyli rozmowy” i pozostali niezależni z zamiarem debiutu giełdowego.

Możliwe, że Discord pozostanie niezależny w przypadku niektórych umów licencyjnych, ale wielu obserwatorów zakłada, że najbardziej prawdopodobnym wynikiem nadal jest przejęcie. Jako firma notowana na giełdzie, ich potencjał wzrostu  wydaje się być mocno ograniczony przez ich niezwykle hojny model, który uwielbiają użytkownicy.

Oczywiście pozostaje nam czekać i przyglądać się planom Discorda. Jednak trzeba przyznać, że możliwość wykorzystywania Discorda jako komunikatora PlayStation to wielki wiadomość dla firmy i jej fanów.

Czytaj też: “Red Dead Online” i “Fifa 21” trafią za chwilę na Xbox Game Pass

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming