GamingNews

Smash, Zelda i wiele innych – Nintendo Direct, luty 2021

3 min czytania

Po miesiącach ciszy Nintendo ponownie puka do nas z nowościami w Nintendo Direct. I pomimo obszernej zawartości lekko rozczarowuje.

Nintendo Direct jak zwykle zaczęto od Super Smash Bros. Ultimate, czyli bijatyki zdolnej zniszczyć każdy związek czy przyjaźnie. Ujawniono najnowsze postaci, które dołączą do prawie 90 innych, dostępnych w tej chwili. Tym razem będzie to Pyra i Mythra z innej gry Nintendo, Xenoblade Chronicles 2.

Następnie dowiedzieliśmy się o powstaniu wersji na Switcha kilku bardzo popularnych gier: Fall Guys, czyli uroczej gry battle royale bez przemocy i Outer Wilds, niezwykłej gry o podróżach w kosmosie.

Poznaliśmy kilka nowych gier jak Project Triangle Strategy (tytuł roboczy, najprawdopodobniej nowe Final Fantasy Tactics), czyli taktycznego jRPG-a w stylistyce Octopath Traveller – 3D zmiksowane z pikselową grafiką – prosto od Square Enix, detektywistyczne nowele Famicom Detective Club, które po raz pierwszy dostępne będą na rynku amerykańskim.

Pasjonaci gier Musso, czyli akcyjniaków typu jeden przeciwko tysiącom, dostaną kolejną odsłonę serii Samurai Warriors o numerku 5, skupi się ona na historycznej postaci, Nobunadze Odzie. Starsi gracze, za to, będą mogli niedługo zagrać w zremasterowaną wersję Legend of Mana, która mogą pamiętać z czasów Playstation 1.

Jedna z największych premier na Switcha w tym roku, Monster Hunter Rise, dostała nowy trailer, z którego mogliśmy się dowiedzieć o nowych mechanikach wprowadzonych do produkcji, która pozwala nam polować na gigantyczne potwory. Bestie będą mogły atakować naszą bazę główną, dostaniemy też sprzęt pozwalający nam na tymczasowe przejęcie kontroli nad gigantami, coś na zasadzie uprzęży.

Oczywistą sprawą było też, że pojawi się nowa gra z Mario w roli głównej. Tym razem padło na nową odsłonę Mario Golf. I jak zwykle Nintendo ma to! Możemy wykorzystywać czujniki w joyconach do imitowania kija golfowego, a sama rozgrywka jest pełna specjalnych umiejętności i specyficznego humoru, obecnego w przygodach włoskiego hydraulika.

Oprócz tego dostaliśmy przebitki wielu mniejszych tytułów, które niewiele nam mówiły o samych grach i rozgrywce, były to m.in. DC Super Hero Girls: Teen Power, Neon White czy Star Wars: Hunter, nowego darmowego tytuły na Switcha i patformy mobilne.

Wszyscy jednak czekali na koniec całego panelu. I oczywiście na jakiekolwiek informacje na temat kontynuacji Legend of Zelda: Breath of the Wild albo nowej odsłony Metroid Prime.  Niestety tutaj wszyscy się zawiedli. Pojawił się co prawda reżyser projektu, zapowiedział on jednak nie nowe przygody Linka, a stare w odnowionej wersji. Na dodatek jest jedna z mniej popularnych odsłon, o podtytule Skyward Sword. Jest jednak szansa aby to się zmieniło. To dalej świetna przygoda, która krytykowana była głównie za słabe wykorzystanie specyficznego kontrolera Wii. Deweloperzy obiecują bardzo płynne sterowanie i możliwość grania na normalnych przyciskach. Szczególnie ta druga opcja może przekonać do siebie graczy. Zachowano przy niej specyficzne mechaniki walki, ułatwiając jednocześnie dostęp.

Na koniec pokazano trailer nowej części Splatoon, czyli sieciowej strzelanki z hektolitrami różnokolorowej farby.

Niestety na jakiekolwiek informacje, na temat sequela LoZ: Breath of the Wild trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Ale na pewno będzie warto.

czytaj też: Panel z piekła rodem 2 – nowości w Baldur’s Gate 3

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming