FilmNews

Serial Constantine otrzyma reboot od J.J. Abramsa

-

2 min czytania

Constantine to postać pochodząca z kultowej serii komiksów Hellblazer. Mieliśmy filmową wersję z Keanu Reevesem, był też serial z Mattem Ryanem, który niestety za szybko się skończył.

Reboot to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów DC. Jeden z mroczniejszych antybohaterów znowu zagości na ekranach dzięki Bad Robot J.J. Abramsa. Do tej pory mieliśmy film Constantine z 2005 roku z Keanu w roli głównej, który zresztą wspominał w jednym z wywiadów, że chętnie wróciłby do tej postaci. Oprócz filmu dostaliśmy od NBC serial o tej samej nazwie, niestety otrzymał on tylko jeden sezon. Tam w główną postać wcielił się Matt Ryan. Niestety w produkcji NBC pominięto ważny aspekt postaci, a mianowicie jej notoryczne palenie papierosów.

Jak donosi serwis Deadline za scenariusz do pilota serialu odpowiedzialny będzie Guy Bolton. Jest on autorem z Wielkiej Brytanii i dostał zadanie skompletowania zespołu scenarzystów do końca miesiąca. Jedno jest pewne, Matt Ryan nie wcieli się ponownie w rolę, a postać ma być “młodym Londyńczykiem” cokolwiek to oznacza. Kto otrzyma top billing? Na razie nie wiadomo.

Postać Johna Constantine’a została stworzona przez Alana Moora i Steve’a Bissete. Pierwszy raz pojawił się w komiksie “Potwór z bagien”. Dopiero po tym wprowadzeniu otrzymał własne show. Pomimo że John jest potężnym czarnoksiężnikiem, dosyć rzadko korzysta ze swoich magicznych mocy. W większości przypadków pokonuje wrogów za pomocą sprytu i inteligencji. Z zawodu jest detektywem, mającym specjalizację w sprawach z innego świata astralnego. Częściową wizualną inspiracją dla wyglądu postaci był piosenkarz Sting. W przeciwieństwie do muzyka Constantine jest nałogowym palaczem. 

Dla szerszej widowni to właśnie Keanu Reeves przybliżył tę postać. Większość osób może ją kojarzyć właśnie z jego filmu. Matt Ryan całkiem nieźle sobie radził i nawet miał powrót do roli w serialach Arrow i The Legends of Tommorow. J.J. Abrams, ma na koncie całkiem udane powroty dużych franczyz, więc może i teraz zaserwuje coś dobrego.

Czytaj też: Ripley w nowym filmie o Obcym? To możliwe

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Film