AnimacjaNewsSerial

Powstanie sequel animowanego serialu “Flintstonowie”

-

2 min czytania

Yabba-Dabba-Doo! Kontynuacja serii Flintstonowie zostanie wyprodukowana przez amerykańską stację FOX. Będzie nosić tytuł Bedrock. 

I mamy szczerą nadzieję, że tłumacze tytułów postarają się trochę bardziej niż zwykle i polski tytuł nie będzie nosić nazwy Skalne łóżko. Produkcją serialu zajmie się Elizabeth Banks, która jest najbardziej znana z roli Effie Trinket w serii Igrzyska Śmierci. Aktorka użyczy również swego głosu postaci Pebbles Flintstone. Banks od kilku lat rozwijała projekt Flintstonowie z Warner Bros. Animation w ramach ogólnej umowy ze studiem za pośrednictwem Brownstone Productions.

Bedrock będzie opowiadać o losach rodziny Flintstonów na dwie dekady po oryginale. Spotkamy tam Freda, który jest już na skraju emerytury i dwudziestokilkuletnią Pebbles, która właśnie rozpoczyna własną karierę. Epoka kamienia łupanego ustępuje miejsca błyszczącej i oświeconej nowej epoce brązu, a mieszkańcy Bedrock średnio znoszą tę ewolucję. W wyprodukowanym dla telewizji filmie animowanym ABC z 1993 roku Pebbles pracowała dla agencji reklamowej i poślubiała Bamm-Bamma. Wspólnie przeprowadzili się do Hollyrock, fikcyjnej wersji Hollywood. Ciekawe więc, w jaki sposób potoczą się losy bohaterów w wersji Banks.

Oryginalny serial powstał w 1960 roku i został wyprodukowany przez Hanna-Barbera Productions. Był emitowany przez sześć sezonów w stacji ABC. Flintstonowie byli pierwszym serialem animowanym, który został wyemitowany w czasie największej oglądalności stacji.

Koprodukcją Bedrock zajmie się Warner Bros. Animation i Fox Entertainment. Elizabeth Banks i Max Handelman będą producentami wykonawczymi z ramienia Brownstone Productions, a Dannah Shinder i Lindsay Kerns (również z Brownstone) będą producentami współwykonawczymi.

Elizabeth i Lindsay mają świetne podejście do tych postaci, a Fox i Brownstone są idealnymi partnerami, aby przywrócić je do czasów świetności.

Mówi Peter Girardi z Warner Bros. Animation.

Projekt jest z pewnością nie lada wyzwaniem dla osób, które są za niego odpowiedzialne. Flintstonowie to kultowa animacja, a pomysł dostosowania jej do dzisiejszej widowni może pochłonąć sporo pracy.

Czytaj też: Anthony Mackie sam nie wie co się wydarzy w “Kapitanie Ameryka 4”

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Animacja