GamingIndie Gaming

Second Sight, klasyk od twórców TimeSplitters znowu na Steam

-

2 min czytania

Old school ma się dobrze i często na wierzch wychodzą fajne zapomniane perełki. Nie wiem, czy lata 2000 można nazwać retro, poniekąd tak, chociaż puryści i tak się z tym nie zgodzą.

Jeśli jednak jesteście oldskulowcami to może kojarzycie taki mały tytuł od Free Radical Design, z 2004 roku, który nazywał się Second Sight. Gra wyszła na Playstation, Xboxa, a rok później na PC. Przez wiele lat Second Sight dostępny była na Steamie, aż do 2012, kiedy to ostatecznie zniknął.

Tytuł ten otrzymał bardzo dobre recenzje zarówno wśród krytyków, jak i fanów, przede wszystkim za dopracowaną fabułę oraz aktorstwo. Niestety pewna powtarzalność rozgrywki była jej największym problemem. Ten tytuł został stworzony przez tych samych ludzi, którzy zrobili TimeSplitters, bardzo popularny First Person Shooter porównywany często do Golden Eye 007.

W grze kontrowaliśmy zachowaniem Johna Vittica, który obudził się w zakładzie zamkniętym z amnezją. Nie wiedząc, dlaczego się tam znaleźliśmy, staramy się z niego uwolnić. Okazuje się, że mamy zdolności kinetyczne i to jest przyczyną przetrzymywania nas. W grze do dyspozycji oprócz mocy nadprzyrodzonych, mamy różne bronie konwencjonalne. Dodatkowo też musimy się skradać i unikać wrogów.

Teraz po wielu latach, jeżeli chcielibyście ponownie zagrać w tę grę to macie szanse. THQ Nordic zakupił do niej prawa i znowu jest dostępna na platformie Steam.

Jeżeli jesteś fanem klasyków albo lubisz starsze gierki gdzie grafika nie gra dla ciebie roli, a liczy się rozgrywka i scenariusz to na pewno warto sprawdzić ten tytuł. Często te starsze tytuły dają o wiele więcej pozytywnych emocji niż mainstreamowe gry naszpikowane mikrotranzakcjami i potrzebą łączenia się z internetem.

Czytaj też: Męska depresja to przerażająca choroba, której wielu z nas nie rozumie. Gracze też muszą z nią walczyć

 

 

 

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming