FilmKultura

Scenarzyści “Cobra Kai” i “Deadpoola” stworzą serialowy “Twisted Metal”!

-

2 min czytania

Kultowa gra w końcu trafi do nas w formie serialu i fani (czyli my) nie mogą się doczekać.

Jak donoszą amerykańskie media Sony w końcu dogadało scenarzystów powstającego serialu. Michael Jonathan Smith, którego możecie kojarzyć jako scenarzystę Cobra Kai, showrunner i głównym scenarzystą serialu. Smith będzie współpracował z Rhettem Reesem i Paulem Wernickiem, którzy mają na koncie scenariusze do obu części Deadpoola i do Zombieland.

Dla Smitha jest to pierwsza szansa na wyjście z cienia ważniejszych twórców. Wcześniej jego największym osiągnięciem w karierze było bycie staff-writerem przy 10 epizodach pierwszego sezonu serii opartej na Karate Kidzie.

W ostatnich dwóch sezonach produkcji Cobra Kai Smith pełnił rolę story editora. Podobną funkcję pełnił w serialu Disney Plus o tytule Diary of a Future President.

Twisted Metal nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest to kultowa seria samochodowa, w której akcja miesza się z komedią, a wszystko dzieje się w postapokaliptycznym świecie przypominającym ten z Mad Maxa.

Twisted Metal opowie historię “motocyklowego outsidera”, który próbuje dostarczyć tajemniczą paczkę, unikając jednocześnie dzikiego szeregu maruderów i ich „pojazdów zniszczenia”. Jednym z nich będzie oczywiście kultowa ciężarówka z lodami prowadzona przez Sweet Tootha.

Jak na razie nie wiemy nic o obsadzie produkcji, poza tym, że Will Arnett wcieli się w rolę Sweet Tootha.

Seria Twisted Metal pojawiła się na PlayStation, PlayStation 2, PlayStation Portable i PlayStation 3. W ciągu swojej wieloletniej historii sprzedała się w 5 milionach egzemplarzy. Ostatnia część serii trafiła do nas dokładnie 9 lat temu. Jej premiera miała miejsce 14 lutego 2012 roku i nosiła tytuł Twisted Metal: Black.

Czytaj też: “Liga Sprawiedliwości” Zacka Snydera ma w końcu pierwszy trailer! [WIDEO]

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film