Gaming

S.T.A.L.K.E.R 2 będzie ekskluzywnym tytułem Xboxa przez trzy miesiące

-

2 min czytania

Dzięki papierom, które pojawił się w trakcie sądowej walki między Epiciem i Applem wiemy, że druga część Stalkera będzie dostępny jedynie na Xboksa przez pierwszy trzy miesiące po premierze.

Postapokaliptyczny FPS S.T.A.L.K.E.R 2 będzie dostępny wyłącznie na konsolacksa Xbox przez około trzy miesiące, zanim zadebiutuje na innych platformach.

S.T.A.L.K.E.R 2 został ogłoszony jako ekskluzywna gra Xboksa zeszłego lata, co pozwoliło Microsoftowi uzupełnić swoją ofertę, wspierając grę niezależną o ekstremalnym potencjale.

Niedawny pozew sądowy sugeruje, że na razie jest to wyłączność na ograniczony czas.

Deweloper GSC Game World wyjawił niedawno w wywiadzie, że nie ma planów dotyczących S.T.A.L.K.E.R. 2 na inne platformy, ale dodał, że “na razie nie ma planów”.

Trzeba zwrócić uwagę, na to  „na razie”, które zdecydowanie wydaje się sugerować, że studio będzie chciało przenieść grę na PlayStation 5 po zakończeniu okna wyłączności. Jednak twórcy nie mogą o tym mówić w związku z umową podpisaną z Microsoftem.

Postępowanie sądowe w toczącej się sprawie Epic przeciwko Apple ujawniło różne umowy dotyczące wyłączności firmy Microsoft na kilka gier. Okazuje się, że ​​S.T.A.L.K.E.R. 2 ma zostać wydany w czwartym kwartale 2021 roku i będzie dostępna wyłącznie na Xbox i PC przez 3 miesiące.

S.T.A.L.K.E.R 2 na PlayStation 5?

Po tym czasie wydaje się, że GSC Game World może robić z grą, co chce, ale Xbox będzie miał przewagę bez względu na wszystko. S.T.A.L.K.E.R. 2 będzie dostępny w Xbox Game Pass od pierwszego dnia.

Oczywiście Xbox i GSC Game World mogą ewentualnie przedłużyć kontrakt dotyczący ekskluzywności w zależności od różnych czynników.

Wydaje się również, że dokument jest nieco przestarzały, ponieważ w jego składzie na 2020 rok są wymienione gry, takie jak Call of Duty: Black Ops Cold War, które są oznaczone jako „niezapowiedziane”, a gry takie jak Outriders mają inne okna premier. Możliwe, że Xbox i GSC Game World wprowadziły już poprawki w umowie dotyczącej S.T.A.L.K.E.R. 2.

Czytaj też: Castlevania – zapowiedź czwartego sezonu

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming