GamingMobile GamingNews

Ruined King. Pokazano gameplay gry ze świata LOL

-

2 min czytania

Już rok temu zapowiedziano grę dla jednego gracza w świecie League of Legends. Miała się pojawić na początku 2021, jednak tak prawdopodobnie się nie stanie.

Stworzeniem gry zajmuje się Airship Syndicate, jako część programu Riot Forge. Czym jest Riot Forge? Tak możemy przeczytać na stronie:

Jesteśmy wydawcą, który stawia graczy i deweloperów na pierwszym miejscu — dostarczanie graczom nowych, niesamowitych gier League of Legends dzięki partnerstwie z doświadczonymi i utalentowanymi deweloperami z całego świata jest naszą misją.

W październiku tego roku mówiło się o premierze wczesnego dostępu na Epic Game Store na początku 2021. Pojawił się nawet nowy zwiastun pokazujący gameplay. Miało to miejsce na The Game Awards. Miejsce akcji gry to dwa regiony Runeterry, port w Bilgewater i Shadow Islands, pokryte deprawującą Czarną Mgłą (Black Mist). Gracze będą mogli stworzyć drużyne z postaci League of Legends, a wśród nich, Miss Fortune, Illaoi, Braum, Yasuo, Ahri, i Pyke. Przeciwnikiem będzie bliżej nieznany wspólny wróg.

Zwiastun nie wiele pokazuje oprócz tła gry, wskazuje jednak, że w grę wchodzi element podstępności. Pokazuje też, że gra będzie izometryczna i będzie miała taktyczną turową walkę. Postacie będą miały zbliżone umiejętności co z głównej gry League of Legends, a walka bedzie osobnym elementem gry, nierozgrywanym na mapie.

Nie licząc zwiastuna, ze strony Ruined King możemy dowiedzieć się, że produkcja jednak potrwa troszeczkę dłużej, niż przewidywano. Gra miała pojawić się na początku 2021 roku, teraz informacja mówi ogólnie o przyszłym roku. Co dalej i kiedy będzie premiera, tego pewnie dowiemy się niedługo. Będzie to kolejna gra w świecie Runeterry, zaraz po Wild Rift, czyli mobilnej wersji komputerowej gry. Ta ostatnia w Europie przechodzi testy już od 10 grudnia, a pierwsi recenzenci już dostali swoje pakiety. Na pierwsze recenzje i wrażenia czekamy. Azja już od dawna testuje grę, w której na razie jest trochę ponad dziesięć postaci, a mapa jest zmniejszona dla przyspieszenia rozgrywki.

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming