GamingIndie GamingTech

Rozpoczął się proces Apple kontra Epic, ktoś zaoferował zrobienie laski za przywrócenie Fortnite

-

2 min czytania

W tym tygodniu ruszył proces, na który wiele osób ze świata gamingowego czekało. Przez ostatnie półtora roku dwie firmy prześcigały się w udowadnianiu, że to ta druga strona jest winna. Apple oskarżany jest o bycie monopolistą, Epic o złamanie warunków umowy dotyczącej płatności w grze. Kto wyjdzie zwycięski? To pytanie pojawia się na wielu ustach.

Początek przyniósł wiele ciekawych informacji. Jedną z nich jest dokument przedstawiony przez Microsoft, w którym firma dokonywała analizy rynku. Oprócz tego sam początek przesłuchania został przerwany przez zagorzałego fana, który dosłownie obiecał zrobienie loda w zamian za bezpieczny powrót Fortnite na iOS.

Ze względów pandemicznych związanych z COVID-19 wiele rozpraw toczy się poprzez Zoom, ta sprawa, czyli Apple kontra Epic odbywa się na sali rozpraw.

Starając się zminimalizować możliwość zarażenia COVID-19, prasa, opinia publiczna, a także rozszerzone zespoły prawne nie mogą przebywać osobiście na sali, co oznacza, że jest też transmisja na żywo, aby umożliwić obecność dodatkowych kilkuset osób.

Podczas procesu głos zabierać mogą tylko przedstawiciele Apple i Epic, niestety tym razem sąd zapomniał o wyłączeniu możliwości rozmowy przez wszystkie strony, co spowodowało poruszenie wśród fanów Fortnite.

Rozmowa oczywiście rozpoczęła się od dzieciaków krzyczących “uwolnić Fortnite”, ale bohaterem całego zajścia była osoba, która powiedziała “I would suck all of you to get Fortnite mobile back” (w tłumaczeniu “Obciągnąłbym wam wszystkim, byleby odzyskać Fortnite”).

Na szczęście był ktoś, kto nagrał ten fragment, a możecie usłyszeć go poniżej.

Czytaj też:Czy Trump wróci na Facebooka i Instagrama? Dowiemy się już jutro

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming