MerchNews

Robot podający masło z Rick and Morty – tak poproszę

-

3 min czytania

Od teraz w wersji pre order można zamówić robota z jednego odcinka serialu. Może i kwestionuje on swoje istnienie, ale jego celem jest podawanie masła.

Robot stworzony w jednym odcinku przez Ricka teraz będzie cierpiał egzystencjalne rozterki nie tylko na ekranie. Może to robić także w twoim domu. Serial animowany od Justina Roilanda i Dana Harmona opowiada o przygodach szalonego naukowca Ricka i jego wnuka Morty’ego. Obu postaciom głosu użycza Dan we wszystkich odcinkach i światach, których jest nieskończona ilość (zgodnie z teorią wielowymiarowości).

Spośród wszystkich wynalazków Ricka ten wydaje się wyjątkowo przyziemny. Ma on spełniać jeden cel, podawać masło. Pierwszy raz widzimy go w dziewiątym odcinku, pierwszej serii, kiedy to maszyna budzi się do życia i pyta o cel swego istnienia. Pytanie to wskazuje na samoświadomość i możliwość robienia większych rzeczy niż tylko mechaniczne podawanie produktu spożywczego. Po poinformowaniu go, że służy tylko do podawania masła, widać, że jest to mocny cios dla małej mechanicznej istoty.

To nie koniec tortur dla świadomej maszyny. Zespół z Adult Swim (producentów serialu) i Digital Dream Labs dalej idą ścieżką sadyzmu i stworzyli realną wersję robota. Teraz w sprzedaży pojawia się to nietypowe narzędzie kuchenne. W tej wersji oczywiście okrojono  rozmiary sztucznej inteligencji, więc nie musimy mieć moralnych rozterek co do świadomej maszyny. Urządzenie stworzone przez DDL posiada także aplikację do obsługi, która ma trzy funkcje: bezpośrednia kontrola, kodowanie lub podawanie. 

Fot. Rick and Morty - kadr z serialu

Fot. Rick and Morty – kadr z serialu

Obsługa maszyny

W opcji „Bezpośredniej kontroli” możemy wybrać jeden z trybów pracy maszyny. Opcja kodowania jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników i jak sama nazwa wskazuje, pozwala nam to do napisania własnych komend dla robota. Ostatnia funkcja podawania wyczyszcza zmiany w nim zapisane i przełącza go do podstawowej jego funkcji-podawania masła. Od dziś do 30 listopada można zamawiać tę zabawkę z limitowanej edycji za 147$. Z otrzymaniem sprzętu jednak trzeba będzie trochę poczekać, bo planowana jest w okolicach piętnastego maja. Sam twórca (Roiland) mówi, że produkt będzie jak ten z serialu.

Ten robot został zaprojektowany tak, aby wyglądał, jakby został wyciągnięty z uniwersum serialu. Produkt, który znajdował się na półkach wielu cytadeli sklepów z pamiątkami, centrów handlowych i sklepów Ricka. Przedmiot wykonany przez Ricka, sprzedany Rickowi i Morty’emu. Przedmiot, który z powodu lekkomyślności biznesmena Ricka w jego produkcji ma tendencję do nieprawidłowego działania w najbardziej niesamowity i spektakularny sposób. Wykorzystując sieci neuronowe AI i inne przełomowe technologie, ta zabawka to o wiele więcej, niż się wydaje.

Spośród całego merchu, jaki wyprodukowano dla fanów serialu, ten najbardziej przypomina oryginalny pomysł Ricka. Jeśli chcecie zamówić robota, możecie to zrobić tutaj.

fot.thebutterrobot.com/

fot.thebutterrobot.com/

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Merch