FilmNews

Ripley w nowym filmie o Obcym? To możliwe

-

2 min czytania

Obcy i Predator to niewątpliwie jedna z najciekawszych franczyz w katalogu 20th Century Studios. Walka tych dwóch ras trwa w filmie, książkach i komiksach od ponad 25 lat.

Przy okazji pisania doniesień o czwartej odsłonie Star Treka wspominałem, że Noah Hawley zmienił kierunek i tworzy razem z Ridleyem Scottem serial Obcy (Alien) dla platformy Hulu. W tym samym czasie Dan Trachtenberg pracuje nad rebootem Predatora. Jeśli nie kojarzycie Dana, to napiszę tylko, że odpowiedzialny był za reżyserię 10 Cloverfield Lane. Wszystko zdaje się składać w całość i franczyza ponownie nabiera rozpędu.

Dla przypomnienia ostatnim filmem o potworach wychodzących z klatki piersiowej był Alien: Covenant z 2017 roku w reżyserii Ridleya Scotta. Minęło już trochę czasu od otrzymania dobrego pełnometrażowego filmu o obcych, ponieważ ostatnia odsłona budziła wiele mieszanych uczuć. Akcja najnowszego serialu od Hulu ma mieć miejsce na Ziemi, co samo w sobie daje wiele możliwości. Będzie to też pierwszy raz, kiedy Xenomorph będzie samodzielnie występował na naszej planecie. Ostatni raz we własnej franczyzie miał nieprzyjemność wybuchnąć na statku, który rozbił się na naszej planecie.

Hollywoodzki insider, Daniel Richtman donosi, że nowa odsłona Obcego będzie prawdziwą gratką dla kino maniaków. Wszystko to ma być za sprawą powrotu ulubionych postaci w tym samej Ripley. Niestety Richtman w ostatnim czasie podawał wiele informacji na temat nowych produkcji ze świata obcego, więc należy je brać z dużą dozą ostrożności. Jeśli jednak to, co mówi, się sprawdzi, to będzie to doskonała wiadomość.

Jak na razie wiadomo tylko, że Ridley Scott przymierza się do prac nad kolejną częścią, ale nie będzie to kontynuacja historii z Alien: Covenant. Teraz czekamy na doniesienia z samej wytwórni 20th Centry Studios. Dopóki oni nie potwierdzą informacji, wszystko pozostaje w sferze domysłów.

Czytaj też: Były policjant skazany na 16 lat. Porwał studenta chemii i zmusił go do produkcji narkotyków

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Film