KomiksyNews

Rick i Morty, komiks ukazuje historię rady Ricków

-

3 min czytania

Świat z Rick i Morty to nieustanne odkrywanie smaczków wielowymiarowości, gdzie najlepsze pomysły wcielane są w życie.

Tym razem cofniemy się w czasie i poznamy historie rady Ricków. Jest tam dużo odniesień do lat 80 oraz nieefektywnej pracy biurokratycznych rządów. Rada składa się z sześciu Ricków rozpoznawalnych po charakterystycznych włosach. Z tego, co wiemy oprócz głównego bohatera, wszystkie jego wersje z multiwersum mają swoją charakterystyczną cechę. Przy wyborach prezydenckich widzieliśmy generelissimussa Ricka, żonglującego Ricka, natomiast w fabryce czekoladek był spoko Rick w przyciemniających okularach. Nawet w odcinku gdzie główny bohaer kłócił się z prezydentem o selfiaczka, na końcu ubrał się w strój łowienia na muchę i opisał jako „fly fishing Rick”.

Spośród tych unikatowych geniuszy należało wybrać przywódcę, a w teorii najlepiej do tego nadawałby się oczywiście Rick. Jak jednak zapanować nad zgrają indywidualistów z niezliczonej ilości uniwersów? Tym rozwiązaniem zdawałoby się, była właśnie Rada Ricków. Stworzona jest po to, aby jeden autokratyczny przywódca nie został zmanipulowany przez siły zewnętrzne.

W komiksie Rick i Morty: Rada Ricków napisanym przez Jake’a Goldmana, Marca Ellerby’ego i Phila Murphy’ego poznajemy właśnie tę historię. Prywatny detektyw Rick zostaje zwerbowany przez Premiericka, aby odnaleźć broń, zdolną zniszczyć wszechświat. Wiele wybuchów, później, podróży między wymiarami, zwrotami akcji oraz nawiązaniami do co najmniej trzech filmów z lat 80. dochodzimy do ostatecznego pojawienia się Rady Ricków. Głównym antagonistą nie jest zły Morty, ale no właśnie kto? Tego dowiecie się w tym komiksie i pojedynczej historii z Cytadeli Ricków. Zaznaczyć trzeba tylko, że głównym wątkiem komiksu jest nawiązanie do Blade Runnera i replikantów.

Rick i Morty: Council of Ricks

Rick i Morty: Council of Ricks

Fakt przejęcia i łatwość, z jaką to zrobiła Rada Ricków, pokazuje, że nawet największe umysły są podatne na manipulację. Dodatkowo ukazuje słabość władzy w Cytadeli i łatwość dokonania coup d’Etat.

Osobiście uważam, że komiksy Rick i Morty nie oddają dobrze klimatu serialu w szczególności te o naukowcu. Z innymi postaciami jest lepiej jak w przypadku Człowieka Ptaka. Niedawno opisywałem przyjaźń pomiędzy Rickiem i Człowiekiem Ptakiem, i jak zbudowana jest ona na kłamstwie.

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Komiksy