KomiksyNewsSerial

Rick and Morty: przyjaźń z człowiekiem ptakiem zbudowana jest na kłamstwie

-

3 min czytania

Rick and Morty to serial animowany o przygodach szalonego naukowca i jego wnuka. Postaci stworzone przez Justina Roilanda i Dana Harmona inspirowane są „Powrotem do przyszłości”.

(uwaga, zawiera kilka spoilerów dotyczących losów Człowieka Ptaka)

Podczas niesamowitych przygód spotykamy wielu „przyjaciół” Ricka. Problem polega na tym, że szalony naukowiec niespecjalnie przepada za ludźmi (i kosmitami). Nie należy także do altruistycznych typów, którzy robią cokolwiek dla innych. W każdej relacji jest jakieś ukryte drugie dno. Ten przypadek jest podobny.

W pierwszej części historii o Człowieku Ptaku poznajemy tę postać, która na ekranie wydaje się najbardziej trzeźwo myśląca. Autorzy serialu zrezygnowali z komediowej części dla przeciwwagi do Ricka. Zwykle daje on konstruktywne opinie swoim monotonnym głosem. Przypomnijmy też, że Człowiek Ptak został zamordowany na swoim weselu, przez już wtedy, własną żonę. Po wielu perypetiach dochodzi do starcia pomiędzy przyjaciółmi, z którego Rick wychodzi zwycięsko.

Panel komiksu Bird Person

Panel komiksu Bird Person

Jak jednak wyglądały losy Człowieka ptaka, zanim spotkał naukowca?

W komiksie dowiadujemy się, że był on wyrzutkiem na własnej planecie ze względu na sposób mówienia i bycia. Pierwsze spotkanie odbyło się na Flipflap – 12, miejscu urodzenia skrzydlatego mężczyzny, kiedy to Rick uciekał przed własnymi prześladowcami, a Człowiek Ptak mu pomógł i uratował życie. Wtedy to właśnie stał się on pełnoprawnym mężczyzną w swoim plemieniu. Wcześniej był dużym chłopcem, jak to sam określił. Szalony naukowiec nie wspomniał jednak, że jego planem na przeżycie było skierowanie uwagi prześladowców na mieszkańców planety Flipflap – 12. Kiedy ci zajęci byliby eksterminacją ludności, on sam zamierzał uciec. W komiksie dowiadujemy się, że taki miał plan, ale z niego zrezygnował. Człowiek ptak się o tym dowiaduje, lecz postanawia zachować tę wiedzę dla siebie.

Po perypetiach na rodzinnej planecie Człowieka Ptaka gdzie Rick przekonuje go że męskość to mit i może dowieść swojej wartości w inny sposób. Po tym wydarzeniu naukowiec zabiera nowego przyjaciela na przygodę. W jednej z nich chłopaki nawet współdzielą pocałunek, co ostatecznie cementuje ich przyjaźń. W ten sposób (poprzez przygody, a nie pocałunek) Człowiek Ptak dowodzi swojej męskości i nie musi przechodzić rytuału na rodzinnej planecie.

Końcówka komiksu przenosi nas do teraźniejszości, gdzie widzimy Ricka czytającego dziennik Człowieka Ptaka. Widać, że pomimo kłamstwa, o którym jego skrzydlaty przyjaciel wiedział, pozostali w dobrych stosunkach. Naukowiec roni łzę nad losem jedynego prawdziwego kumpla, a my wiemy, że gdyby sytuacja się powtórzyła, Rick z pewnością podjąłby taką samą decyzję. Jego życie ponad innych.

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Komiksy