FilmKultura

Reżyser “Paddingtona” nakręci historię Willy Wonki. Premiera w 2023 roku

-

2 min czytania

Warner Bros. postanowił powrócić do świata znanego z Charliego i Fabryki Czekolady i zapowiedział prequel oryginalnej produkcji pod tytułem Wonka.

Prace nad tym filmem ruszyły już kilka lat temu, ale dopiero wczoraj oficjalnie ogłoszono, kiedy ostatecznie trafi do kin. Premiera Wonki została zapowiedziana na 17 marca 2023.

Producentem filmu będzie David Heyman, który wcześniej współtworzył m.in. Harry’ego Pottera, jak i Paddingtona. Scenarzystą filmu będzie Simon Rich. O tym, że panowie będą tworzyli Wonkę, mówiło się już od… 2016 roku.

Ostatnim filmem Richa była produkcja HBO An American Pickle, w której główną rolę zagrał Seth Rogen. Komedia była ekranizacją krótkiego opowiadania Richa, które pojawiło się w New Yorkerze.

Reżyserem filmu będzie Paul King – najlepiej znany ze swojej pracy przy obu częściach (genialnych) Paddingtona.

Willy Wonka powraca do kin

Oparta na popularnej książce dla dzieci Roalda Dahla „Charlie i fabryka czekolady”, opowiada o biednym chłopcu, który jest jednym z pięciu młodych osób, które wygrywają złoty bilet na zwiedzanie bardzo tajemniczej fabryki czekolady prowadzonej przez Willy Wonka.

W oryginalnym filmie z 1971 roku w główną rolę wcielił się genialny Gene Wilder. W 2005 Tim Burton stworzył swoją własną, mroczniejszą wersję historii z Johnny Deppem w roli głównej. Film Burtona zarobił w kinach 475 milionów dolarów. Nie powinno więc dziwić, że studio chciałoby jeszcze wydusić z franczyzy trochę grosza.

Szczegóły fabuły „Wonki” są trzymane w tajemnicy, chociaż nadchodząca adaptacja będzie koncentrować się na wcześniejszych dniach Willy’ego Wonki. Zanim zdążył założyć swoją legendarną firmę.

W opowiadaniu napisanym przez Tima Burtona ojciec Wonki był dentystą, który nienawidził słodkich smakołyków. Nie wiemy jednak, czy historia ta odegra jakąkolwiek rolę w nowym filmie.

Nie ma też pewności kto poza Wonką, pojawi się w filmie. Czy możemy spodziewać się Oompa Loompas?

Film to nie jedyna produkcja ze świata Willy Wonka.

Netflix opracowuje dwa seriale animowane oparte na opowiadaniu. Taika Waititi, będzie reżyserem, scenarzystą i producentem wykonawczym obu projektów.

Czytaj też: Czy dla Johnny’ego Deppa jest jeszcze szansa?

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film