Gaming

Reżyser “Assassin’s Creed Valhalla” potwierdził, że pracuje nad remakiem “Dead Space”

-

2 min czytania

Eric Baptizat potwierdził, że to właśnie on zajmie się reżyserią remake’u legendarnego horroru.

Reżyser, którego najlepiej możecie kojarzyć z jego pracy przy “Assassin’s Creed Valhalla” potwierdził, że objął rolę reżysera przy nadchodzącym remake’u “Dead Space”. Eric Baptizat dołączył do Motive Studio, które należy do EA, kilka miesięcy temu, aby pracować nad “niezapowiedzianym projektem”. Jak się okazuje, tym projektem jest nowy “Dead Space”.

Baptizat spędził poprzednie 16 lat pracując w Ubisofcie, gdzie miał okazję być m.in. lead designerem w “AC: Originas” i “AC: Black Flag”.

Baptizat będzie pracował nad nowym “Dead Space” razem z innym weteranem Ubisoftu, który pełni rolę dyrektora kreatywnego, z Romanem Camposem-Oriolą. Ten dołączył do firmy z Ubisoftu Montreal w zeszłym roku.  Wcześniej był dyrektorem kreatywnym internetowego brawlera “For Honor”. A przedtem był głównym projektantem “Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier” oraz “Red Steel 1 i 2 “.

Dead Space zostało ogłoszone podczas pokazu Electronic Arts na EA Play Live w zeszłym miesiącu, ostatecznie potwierdzając projekt, o którym fani i media długo plotkowały.

Deweloper, który pracował nad oryginalnym Dead Space, były dyrektor ds. UX Dino Ignacio, potwierdził, że jest konsultantem EA Motive w sprawie kierunku gry i twierdził, że gra będzie „pełnym remake’iem”, a nie tylko remasterem.

Autorzy znani z oryginalnego Dead Space, którzy prawie na pewno nie będą zaangażowani w remake, to ci, którzy są obecnie związani ze studiem Striking Distance. Striking Distance pracuje nad własną grą horroru science-fiction, “The Callisto Protoco”l, reżyserowaną przez twórcę “Dead Space” Glena Schofielda i dyrektora ds. rozwoju Steve’a Papoutsisa.

Czytaj taż: It’s great, not terrible – recenzja Chernobylite [PC]

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming