Gaming

Remaster Crysis 2? Wszystko na to wskazuje!

-

3 min czytania

Dosłownie rok temu firma Crytek wydała remaster swojej pierwszej produkcji serii popularnych FPS-ów. Oryginalny Crysis pierwotnie został wydany 13 listopada 2007 roku.

Twórcy od kilku dni droczą się z fanami. Z postów, które opublikowano przez deweloperów na oficjalnym profilu Twitter wynika, że prawdopodobnie fani doczekają się kolejnej odświeżonej odsłony serii.

Poniżej przedstawiony post to słowa wypowiedziane przez pierwszoplanowego bohatera, Proroka. Gracze po opublikowaniu zawartości zaczęli dociekać czy zawartą informację możemy traktować jako zwiastun remastera.

Tak samo działo się przed zapowiedzią pierwszej odsłony serii. Twórcy, bawiąc się z fanami, także publikowali tylko tajemnicze wskazówki. Opublikowany screen nie pozostawia nam już wątpliwości, że zapowiedź następnej, odświeżonej gry ukaże się prawdopodobnie za kilka dni.

Fabularny Flashback

Przypomnijmy, że akcja gry toczy się trzy lata po wydarzeniach z oryginalnej jedynki. Futurystyczny żołnierz o przydomku Prorok przemieszcza się z wyspy Lingshang do Nowego Jorku, by walczyć przeciwko Cepidom — obcym z innej planety. Chcącym zasiedlić ludzką cywilizację oraz Korporację paramilitarną C.E.L. L, która miała zająć się ludnością cywilną, dotkniętą tajemniczą chorobą. Niestety, mimo prób stworzenia antidotum nie dało rady uratować ludności cywilnej, a wskutek tego doprowadziło to do bardzo skomplikowanej sytuacji w mieście. Szokująca wiadomość o poczynaniach paramilitarnej korporacji została przekazana rządowi Stanów Zjednoczonych, za pośrednictwem byłej pracownicy korporacji — Tary Strickland.

Rząd Stanów zjednoczonych wysyła grupę wyszkolonych marines, w tym naszego głównego bohatera Alcatraza, w którego wciela się gracz. Grupa marines otrzymuje rozkaz, aby odszukać Nathana Goulda. Byłego naukowca, pracującego w korporacji Hargreave Rasch Corp, która stworzyła nanoskafander. Oddział zostaje wysłany łodzią podwodną. Niefortunnie łódź ulega uszkodzeniu, zmuszając żołnierzy do opuszczenia pokładu i wypłynięcie na powierzchnię.

Na powierzchni czekał na nich śmigłowiec C.E.L. L, który strzelał do żołnierzy. Przy życiu pozostali tylko: ciężko ranny Alcatraz oraz Chino – kolega po fachu. Rannego Alcatraza przypadkowo odnajduje Prorok, który przekaże mu nanokombinezon, a sam popełnia samobójstwo z powodu zarażenia się wirusem. Przed samobójstwem pozostawił wiadomość dla naszego bohatera, prosi go o odnalezienie doktora Goulda.

Ulepszenie gry

Druga część gry została usprawniona względem oryginału. Przede wszystkim, skupiono się na podrasowaniu funkcjonowania systemu nanoskafandra. Dodano dwa główne tryby: cloak i armour. Te dwie funkcje zostały dodane do znanych z poprzednich, czyli super biegu i super skoku.

Gra zasilana jest autorskim silnikiem CryEngine 3, który niezwykle dobrze prezentuje się pod względem graficznym, jak i technologicznym. Niezwykle ważnym dodatkiem do gry jest tryb multiplayer, z elementem progresji gracza. Podczas gry otrzymujemy dodatkowe punkty doświadczenia, które możemy użyć do rozbudowy kombinezonu czy odblokowania nowych broni.

Po co to wszystko?

Od premiery gry minęło zaledwie 11 lat, więc pytanie: czy tak szybki remaster w ogóle ma sens? W ostatnich czasach jesteśmy zalewani kolejnymi remakeami i remasterami, więc decyzja nie powinno nikogo dziwić. Jednak pomimo upłynięcia kolejnej dekady, gra wygląda świetnie i nie sądzę, by mogła zyskać jeszcze więcej.

Czy według was Crysis 2 remaster jest potrzebny? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod artykułem.

Czytaj też: Dungeons & Dragons w kreskówkowym świecie? Zapowedź Unexplored 2!

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming