Gaming

PS5 w regularnej sprzedaży? W tym roku się to nie wydarzy

-

2 min czytania

Kupiliście już PlayStation 5? Ja też nie. Nie dlatego, że nie chcę, ale dlatego, że nie mam zamiaru polować na oferty w normalnej cenie, ani tym bardziej przepłacać za te w irracjonalnej cenie.

Ogólnie nie narzekam, ponieważ w dzień premiery kupiłem sobie Xboksa Series S i uważam, że spokojnie spełnia on moje potrzeby nextgenowości. Jednak przyznam szczerze, że nastawiałem się na zakup piątki w okolicach świąt Bożego Narodzenia 2021, jednak szanse na to są… marne.

O tym, że szanse na normalną sprzedaż konsoli są znikome mówił niedawno Hiroki Totoki. Dyrektor finansowy japońskiej firmy wyjawił, że sytuacja sprzedaży nie ulegnie poprawie co najmniej do marca 2022 roku.

Dziennikarze Bloomberga otrzymali szczegółowe ustalenia ze spotkania Totokiego z analitykami swojej firmy. Dyrektor potwierdził, że dostępność konsol niestety nie będzie wystarczająca dla wszystkich chętnych.

„Nie wydaje mi się, aby popyt uspokoił się w tym roku. Nawet jeśli zapewnimy o wiele więcej urządzeń i wyprodukujemy o wiele więcej jednostek PlayStation 5 w przyszłym roku, nasze dostawy nie będą w stanie nadążyć za popytem”.

Możliwe oczywiście, że Totoki przesadza. Pamiętajmy, że PlayStation 4 sprzedało się w ilości 100 milionów sztuk. Podejście Sony do nowej konsoli jest takie, że zainteresowania nie będzie się zmniejszało. Jednak firma twierdzi, że w tym roku jej celem jest sprzedanie zaledwie 15 milionów egzemplarzy “piątki”.

Powiem szczerze, że im bardziej niedostępne będzie PlayStation 5 tym więcej osób może przekonać się do Xboksa.

Konsola Microsoftu jest dostępna do kupienia od ręki. Zapewnia genialny Game Pass, a do tego w nadchodzącym miesiącach będzie mieć coraz więcej tytułów ekskluzywnych.

Chcecie czekać na PS5? Czy powoli sobie odpuszczacie? I może poczekacie, aż wyjdzie nowsza wersja piątki skoro i tak zanim dorwiecie oryginalną, minie 1,5 roku od premiery…

Czytaj też: Activision kończy współpracę z aktorem Call of Duty po seksistowskich komentarzach

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming