NewsPlanszówki

Powstaje nietypowa gra planszowa oparta na świecie World of Warcraft!

-

3 min czytania

Pandemia Skażonej Krwi znów zbierze swoje żniwo! Firma ZmanGames, pod nadzorem studia Blizzard pracuje nad ciekawym projektem gry planszowej, osadzonej w świecie Azeroth.

„World of Warcraft Padnemic” –   tak nazywa się sowity crossover gry planszowej, czyli połączenie świata World of Warcraft i serii planszówek Pandemic. Seria ta należy do systemu gier planszowych, opierających się na walce z różnymi rodzajami pandemii na świecie.  Tematycznie projekt nawiązuje do fabuły drugiego DLC Wrath of the Lich King – gry Blizzarda.

Twórcy gry nie podali żadnych szczegółowych informacji na temat ich nowej produkcji. Jednak, aby pozostawić w fanach lekki ,,hype”, opublikowali na platformie YouTube ten oto trailer: 

Analizując powyższy zwiastun, obserwujemy  ręcznie zaprojektowane pionki, przedstawiające kluczowych bohaterów świata Azeroth, m.in.: Lich Kinga (przywódcę mroźnej armii Northrend), Alduina (przywódcę Przymierza), Sylvanas, Thralla i Variana Wrynn. Są oni filarem całego uniwersum.  

Co więcej, podczas sekundowego przejścia, zauważamy parę pięknie zdobionych kostek do gry, które będą niezbędne do sterowania bohaterami.  Do zestawu trafią także pomniejsze pionki, przedstawiające członków mroźnej armii. 

Dosłownie kilka sekund przed końcem trailera naszym oczom ukazuje się plansza, a w niej 3 kolorowe pola, symbolizujące 3 strony konfliktu: 

  • Złoty – Przymierze
  • Czerwony- Hordę 
  • Fioletowy – Armia Lich Kinga.

Prawdopodobnie głównym zadaniem grających będzie powstrzymanie szerzenia się epidemii Skażonej Krwi, która nawiedza świat we wspomnianym, drugim DLC. Dodatkowo każdy z przedstawicieli tych stron będzie zmuszony walczyć pomiędzy sobą, jak i  z armią króla Licha, który (jak wiadomo) pragnie zawładnąć całym światem. 

Niestety, są to tylko spekulacje, wynikające z obejrzenia powyższego materiału wideo. Na pierwsze, szczegółowe informacje dotyczące: ceny, zawartości gry oraz fabuły – będziemy musieli poczekać do końca wakacji.  

Uważam, że pandemiczna gra planszowa, połączona ze światem World of Warcraft – wspaniale komponuje się z dzisiejszą sytuacją pandemiczną na świecie. To bardzo ciekawy projekt i mam nadzieję, że ukaże się również na polskim rynku. Premiera „World of Warcraft Pandemic”  planowana jest na jesień tego roku. Obecnie produkt ma pojawić się tylko w amerykańskich sklepach. 

Lubicie może takiego typu planszówki? Czy ktoś z was grał w oryginalną wersję pandemii? Zachęcam do dyskusji w  komentarzach pod niniejszym artykułem.

Czyt też: Gigantyczny kot, który spogląda na przechodniów z niezwykłego billboardu w 3D

 

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii News