EsportsNews

Polska Liga Esportowa mecz finałowy, Illuminar Gaming VS Actina PACT

-

2 min czytania

W niedzielę odbył się mecz finałowy Polskiej Ligi Esportowej. Osiem drużyn grało w eliminacjach, walcząc o tytuł mistrza Polski. Tytułu broni Actina PACT w potyczce z Illuminar Gaming.

Po sobotnich rozgrywkach dowiedzieliśmy się, kto zawalczy w finałach PLE. Tutaj raczej obyło się bez niespodzianek, dwoje pretendentów do tronu od samego początku było typowanych do tytułu mistrza Polski. PACT to zgrany zespół posiadający już koronę PLE, Illuminar to najwyżej oceniana drużyna, z kraju nad Wisłą, na rankingach międzynarodowych. Ta druga trzyma też tytuł mistrza ESL Mistrzostwa Polski sezonu jesiennego. Rozgrywka zapowiadała się dobrze i tak też było.

W niedziele otrzymaliśmy świetny mecz finałowy. Przez ponad sześć godzin dwie drużyny walczyły ze sobą na trzech mapach i dwóch dogrywkach. W meczu pierwszym wyraźną przewagę miała Actina Pact i po zażartej walce wygrała na mapie overpass. Na drugiej mapie gracze z IG jakby się obudzili po pierwszym szoku i przegranej, grając bardzo dobry mecz. Ewidentnie mapa Nuke im pasuje i tym razem role się odwróciły. Jednak drużyna PACT to godny przeciwnik i nie poddawał się tak łatwo. Widać też, że mają dobre morale, bo do samego końca walka była zażarta. Mimo początkowej dużej przewagi na rzecz Illuminar mecz zakończył sie wynikiem 25:23 dla IG. Czekała nas runda nr 3.

Tutaj dopiero zaczęła się jazda bez trzymanki. Na początku dominował Illuminar jednak PACT po doskonałych grach wyrównał wynik. Do samego końca nie wiadomo było, kto wygra. Doszło do dwóch dogrywek. Ostatecznie zwyciężyła drużyna Actina PACT, broniąc tytułu uzyskanego rok wcześniej. Jeżeli chodzi o rozgrywki, to jest właśnie to, czego oczekujemy od Esportu, dobrej rywalizacji, gry do końca i świetnych akcji na planszach. W tym sezonie były też wysokie pule wygranych. Za pierwsze miejsce Actina PACT zgarnęła 50 tys. złotych Illuminar Gaming 20 tys. za zajęcie drugiego, a trzecie miejsce mogło na pocieszenie otrzymać 8 tys. Miło widzieć że w Polsce Esport ma się coraz lepiej. Gratulujemy zwycięzcom i czekamy na kolejne ekscytujące mecze.

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Esports