KulturaWydarzenia

Wystawa skamielin o tematyce Pokémon zostanie otwarta tego lata

-

2 min czytania

Niestety, nie w Polsce, ale skoro ma być to wystawa zmieniająca miejsce ekspozycji, to kto wie. Może kiedyś? Na razie eksponaty trafią do Muzeum Skamieniałości na Hokkaido w lipcu 2021 r., a następnie przeniosą się do Tokio.

Pokémon nawiązał współpracę z Narodowym Muzeum Przyrody i Nauki w Japonii, aby stworzyć jedyną w swoim rodzaju wystawę, którą zatytułowano Pokémon Fossil. Wystawa została zaplanowana tak, aby zapewnić odwiedzającym doświadczenie zarówno edukacji, jak i zabawy. Podczas oglądania eksponatów będą mogli na przykład porównać Pokémony i dinozaury.

Zapowiedziano, że goście wystawy dowiedzą się co nieco o prawdziwych prehistorycznych stworzeniach, które zainspirowały niektóre z najpopularniejszych Pokémonów wszechczasów. Na przykład w ramach linii Tyrunt i Tyrantrum fani będą mogli dokonać widocznych porównań z Tyrannosaurusem. Ponieważ będzie to wystawa objazdowa, Muzeum Skamieniałości Pokémon w przyszłym roku uda się do różnych muzeów w całej Japonii.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem eksponaty umożliwią zwiedzającym porównanie i obserwację nie tylko skamieniałości dinozaurów, ale także wymarłych roślin z Pocket Monsters. Co ciekawe, w ciągu ostatnich dwóch dekad liczba potworów w składzie Pokémonów wzrosła z 151 do ponad 800. Powstanie wystawy ma związek z obchodzonym właśnie 25-leciem istnienia Pokémon Company. To kolejna z wielu form oddania hołdu ukochanej przez miliony na całym świecie serii.

Wystawa rozpocznie się w lipcu 2021 r. w Muzeum Miejskim Mikasa na Hokkaido. We wrześniu zostanie zakończona i przeniesiona do prefektury Shimane w Tokio i Aichi. Inne lokalizacje zostaną dodane do końca wystawy latem 2023 roku. Aby uzyskać więcej informacji, zainteresowani mogą sprawdzić dalsze szczegóły na temat Muzeum Skamieniałości Pokémon na oficjalnej stronie wystawy.

To jak, kupujesz już bilet do Japonii?

Czytaj też: Przebiegły uśmiech Tima Cooka z imprezy Apple stał się memem

Małgorzata Chuchel
Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Kultura