GamingNews

Pokemon Legends: Arceus bez otwartego świata? Twórcy wyjaśniają!

-

3 min czytania

Jakiś czas temu w internecie pojawiły się nowe doniesienia na temat Pokemon Legends: Arceus. Według nich najnowsza produkcja firmy The Pokemon Company ma zostać pozbawiona otwartego świata.

Dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie na temat nowych doniesień od serwisu Kotaku, który otrzymał informacje, iż najnowsza odsłona Pokemon, nie będzie grą typu open world.  Informacja została bezpośrednio przekazana przez przedstawicieli firmy The Pokémon Company w ramach komunikatu, przesłanym dziennikarzom serwisu. W nim czytamy:

W grze Pokémon Legends: Arceus wioska Jubilife będzie służyła jako baza wypadowa dla misji. Po otrzymaniu zlecenia i przygotowaniach gracze będą mogli opuścić wioskę, udając się w różne segmenty regionu Hisui. Po ukończeniu zadania wrócimy do wioski, aby otrzymać kolejne zlecenie. Nie możemy doczekać się, aby przekazać wam więcej informacji na temat regionu Hisui w niedalekiej przyszłości.

Wszystkie przypuszczenia i doniesienia okazały się trafne. Według nich zamiast dość innowacyjnego, wielkiego otwartego świata linia fabularna świata Arceus zostanie podzielona na poszczególne sekwencje, które będą rozgrywały się na niewielkiej części większej mapy. Takiego typu zastosowanie jest dość popularne w japońskich J-rpgach. Najwyraźniej twórcy chcą zaczerpnąć ze sprawdzonych schematów, niż tworzyć dość kosztowne alternatywy.

Przypominamy, że Pokémon Legends: Arceus to nadciągająca odsłona gra RPG, która nie tylko jest najnowszym spojrzeniem marki Pokemon, ale także rewolucyjną produkcją pod względem rozgrywki, listy nowych, kieszonkowych potworków, a także zapierającego w dech wirtualnego świata, podzielonego na różnorodne środowiska i biomy.  Dodatkowo tak jak w innych częściach gier Pokemon gracz otrzyma startowego potworka, który pomoże mu w podboju nowego świata.

Oficjalny wątek fabularny Pokémon Legends: Arceus nie został w pełni zdradzony przez twórców. Jednak już teraz możemy śmiało założyć, że ważną rolę w fabule odegra właśnie tytułowy Arceus. Sama akcja została osadzona w odległej przeszłości, na terenie regionu Sinnoh. Głównym zadaniem grającego będzie uzupełnienie pierwszego Pokedeksu w historii, który będzie zawierał potężną bazę jeszcze bardziej dzikich i niezrównoważonych bestii. 

Może ci się spodobać: Saints Row i pierwsze spojrzenie na rozgrywkę [WIDEO]

 Najnowsza produkcja The Pokemon Company pojawi się na konsoli Nintendo Switch 28 stycznia 2022 roku.

Czytaj też: W serialowym “Władcy Pierścieni” pojawią się czarni hobbici

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming