FilmNews

Po 8 latach zdaje się że jest szansa na Gambita w MCU

-

2 min czytania

Gambit top jeden z najpopularniejszych komiksowych mutantów. Oprócz krótkiego epizodu w filmie X-Men Geneza: Wolverine nie mieliśmy okazji za dużo oglądać tej postaci na dużym ekranie.

Wtedy w rolę mutanta złodzieja/zabójcy wcielił się Taylor Kitsch. Nie była to najlepsza kreacja, ale sam film też nie należał do najlepszych. Zresztą filmy z udziałem aktora miały pasmo porażek. Trochę taką klątwę, jeśli ktoś wierzyłby w takie rzeczy.

Jednak nie o Kitschu ma być ta wiadomość, ale o produkcji, która w 2013 roku została wstrzymana na czas nieokreślony, a jej tytuł to Gambit. Wtedy planowano zrobić film, w którym w głównej roli miał wystąpić sam Magic Mike, czyli Channing Tatum. Filmowanie przekładano kilkukrotnie, reżyserzy się zmieniali, aż w 2019 roku ostatnia osoba zatrudniona do tego projektu powiedziała, że to koniec. Czy jednak napewno?

Ostatnio w trawie piszczy, że Tatumem znowu zainteresowano się ponownie, bo postać Gambita, znalazła się w Marvel Cionematic Universe Kevina Feige. Jak donoszą plotkarskie portale filmowe takie jak “We got this covered” i “Big Freakin Robot”, otrzymały one informację od kogoś związanego z MCU, że jest ponownie zainteresowanie tym tytułem.

Czy to może oznaczać, że dostaniemy jakiś nowy film o mutantach? Chciałbym powiedzieć, że tak, ale ponownie mówię, to na razie plotki.

Nie zmienia to jednak faktu, że film o Remy LeBeau, czyli Gambicie mógłby być hitem, nie wiem, czy na miarę Iron Mana. Jeśli chodzi o rankingi popularności to bardzo często pojawia się on w pierwszej 10 ulubionych bohaterów z X-Men.

Na koniec dodam jeszcze, że skoro Channing Tatum do tej pory nie zagrał roli złodzieja/zabójcy mutanta to może jeszcze poczekać kilka lat. Jak na razie MCU ma sporo na talerzu z wychodzącymi filmami i serialami telewizyjnymi.

Czytaj też: Netflix kupił prawa do drugiej i trzeciej części hitu “Knives Out” z Danielem Craigiem

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Film