Ekologia

Piorun uderzył w latarnie 11 razy! Niesamowite nagranie hitem internetu![ Wideo]

-

3 min czytania

Z roku na rok w wyniku postępujących zmian klimatycznych pojawiają się gwałtowne anomalie pogodowe, które udowadniają, że z naturą nie ma żartów, a człowiek nie jest w stanie jej kontrolować.

O tym przekonał się pewien mieszkaniec chińskiej prowincji, który stał się świadkiem niesamowitego zjawiska atmosferycznego. Całą anomalię meteorologiczną, postanowił nagrać telefonem i opublikować w sieci:

Do zdarzenia mrożącego krew w żyłach doszło 31 sierpnia 2021 roku w  mieście Qingdao w prowincji Shandong w Chinach, kiedy to kilka minut po godzinie 17:00 na niebie pojawiła się swoista burza. Sama burza nie była niczym zaskakującym, gdyby nie gwałtowny wiatr i piorun, który uderzył w latarnie 11 razy z rzędu. Mieszkaniec prowincji i autor powyższego filmiku nie spodziewał się, że 10-sekundowe nagranie podbije internet. Warto też wspomnieć, że filmik został opublikowany kilka dni po zdarzeniu, a dokładnie 5 września tego roku.

Może cię zainteresować: Kaczka nauczyła się przeklinać i naśladować dźwięk trzaskania drzwiami [nagranie]

Jak wspomina nie, był w stanie dłużej nagrywać zjawiska, ponieważ był on bardzo wystraszony serią uderzeń i ukrył się za ścianą swojego mieszkania. Obecnie nagranie obejrzało 22 484 widzów, a jego aktywność wciąż rośnie. Dodatkowo materiał został opublikowany na różnych forach i został użyty na potrzebę chińskiej stacji telewizyjnej.

Łańcuchy piorunów, huragany tropikalne, tornada i potężne wyładowania atmosferyczne z powodu  zmian klimatycznych będąc pojawiać się coraz częściej w miejscach, gdzie normalnie ich nie powinno być. Przykładowo w Polsce mamy klimat umiarkowany. Jednak z powodu rosnącego stężenia gazów cieplarnianych w atmosferze w naszym kraju rejestruje się wiele anomalii pogodowych, takich jak: tornada, huragany i masywne deszcze, które niszczą wiele domów, majątków i dorobki życia.  Te zjawiska również niejednokrotnie trafiały do sieci. Kilka nagrań postanowiliśmy dołączyć poniżej.

Nachodzi nas myśl, czy takie zjawiska będzie naszą codziennością? Zachęcam was do dyskusji w sprawie klimatu, burz i powyższych zjawisk, a także prosimy was o przesyłanie swoich ,,burzowych” nagrań w sekcji komentarzy pod niniejszym artykułem.

Czytaj też: Star Wars: Knights of the Old Republic Remake – HOLY SITH MAMY TRAILER [WIDEO]

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Ekologia