FilmNews

Piłka do siatkówki z filmu ,,Cast Away. Poza Światem” zlicytowana za niebotyczną kwotę!

-

3 min czytania

Anonimowy, bogaty fan Toma Henksa kupił piłkę o imieniu ,,Wilson” z filmu ,,Cast Away. Poza Światem” za ponad milion złotych! Jak wspomina szcześliwy fan produkcji ,,Wilson stanie się klejnotem koronnym mojej kolekcji opartej o mój ulubiony film”.

Piłka ,,Wilson” to dość kontrowersyjna postać. W filmie ,,Cast Away. Poza Światem” przedmiot był ,, przyjacielem” Chucka (Toma Hanksa). Fani kultowej produkcji z początku XXI wieku uważają, że ten pospolity  przedmiot pomógł przetrwać protagoniście w niecodziennych, ekstremalnych warunkach.

9 listopada 2021 roku ,,Wilson” został wystawiony na aukcje przez firmę Prop Store. Początkowo rzeczoznawcy domu aukcyjnego wycenili piłkę na 40-60 tysięcy funtów. Jednak pracownicy nie docenili fanów ,,Cast Away”, którzy aktywnie brali udział w zorganizowanej aukcji.

Stan przedmiotu został określony jako wyeksploatowany. Eksperci podkreślili, że ,,Wilson” nosi liczne ubytki, które otrzymał podczas zdjęć do filmu. Pomimo jego kiepskiego stanu nie zniechęciło to fanów produkcji do wydania swojej gotówki:

Brudno-biała skórzana piłka do siatkówki jest mocno zniszczona. Z przodu ma krwawą “twarz”. Ta wersja Wilsona była przez wiele czasu trzymana w wodzie, przez co skóra jest nieco bardziej zmitrężona, niż zwykle.

Ostatecznie aukcja zakończyła się ogromnym sukcesem. Szczęśliwy posiadacz piłki wylicytował ją za 230 tysięcy funtów, czyli około miliona złotych. Fan ,,Cast Away” uważa, że ,,Wilson” pomoże mu jeszcze bardziej docenić realizm produkcji, z  którą jest bardzo bliski od najmłodszych lat.

Przypominamy, że film ,,Cast Away. Poza Światem” podbił światowe kina w 2000 roku. Film otrzymał wielokrotne nominacje do Oscara i zyskał kilkanaście nagród w branży. Co ciekawe, pomimo 21 lat na karku produkcja nadal posiada liczną grupę oddanych fanów. Oczywiście, ten fenomen podłapali popularni, amerykańscy inwestorzy, którzy do dziś produkują różnorodne gadżety związane z niniejszą produkcją, np.: koszulki, klapki, czy figurki z serii  POP.

Jeżeli ktoś z was chciałby zostać właścicielem repliki zlicytowanego oryginału to mamy dla was wspaniała wiadomość! W internecie można znaleźć odwzorowaną w skali 1:1 podobiznę ,,Wilsona” w cenie o wiele niższej niż okrągłe 230 tysięcy funtów. Przykładowo na Allegro możecie nabyć piłkę za 70zł (Poniżej screen).

Czytaj też: One Piece- aktorski serial od Neflix na podstawie kultowej mangi otrzymał pełną obsadę!

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film