EsportsGaming

PGE Dywizja Mistrzowska start! Święta fanów CS’a dzień drugi

-

2 min czytania

Fani Counter Strike nie mogą narzekać na brak ekscytacji. Można oglądać turniej za turniejem. Dzisiaj będzie drugi dzień inauguracji wiosennego sezonu PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej.

Co się wydarzy, kto wygra oraz kto zostanie MVP, w drugim dniu popołudnie wygląda obiecująco, a przed nami dwa mecze.

W pierwszym o godzinie 18:00 zmierzą się Honoris z IZAKO BOARS.

Weterani polskiego esportu rozpoczną czwartkowe zmagania. Mamy drużynę, która w swoim debiucie podczas jesiennego sezonu Dywizji Mistrzowskiej doszli do półfinału. Prezentacja bardzo dobra jak na debiut, ale czy można spodziewać się po HNRS czegoś innego. Jako jedyni w niezmienionym składzie wystąpią w tym sezonie.

Przeciwko nim z dziką fantazją do walki staną IZAKO BOARS. Dobra forma, pełne zaangażowanie w każdym meczu są głównymi elementami wspaniałej mikstury, na którą składa się ta ekipa. Pod wodzą Daniela “STOMPa” Płomińskiego dziki rozpoczynają walkę.

Drugi czwartkowy mecz rozpocznie się o 21:00, a w szranki staną Illuminar i AVEZ Esport

AVEZ Esport ostatnio przeżywał niemałe zawirowania. Problemy kadrowe, zmiany w drużynie nie pozwalały skupić się na grze. Niedawno ogłoszono zmianę całego składu i może to będzie recepta na sukces. Jak sobie poradzą z przeciwnikiem, dowiemy się wieczorem.

Illuminar chyba nie trzeba przedstawiać. Od lat obecne na scenie Counter Strike. W zeszłym roku w wielkim finale Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Bezbłędnie poradzili sobie w siedmiu kolejkach fazy zasadniczej. Stracili tylko kilka punktów, ale to wystarczyło, aby obejść się słodkim smakiem zwycięstwa w turnieju. Teraz bardzo chcą udowodnić, że to był przypadek.

Możemy się spodziewać ekscytujących meczów, bo jest o co walczyć. Osiem drużyn będzie rywalizować o pulę nagród 100 000 złotych. Mecze możemy zobaczyć w telewizji na kanale Polsat Games oraz na twitch.tv/polsatgames. Komentować dla was będą Łukasz “hermes” Pożyczek i Olek “Vuzzey” Kłos oraz Radek “mad1” Florkowski

Kto jest Twoim faworytem? Komu będziesz kibicować? Kto wygra?

Czytaj też: Monsterverse w końcu odnalazło właściwą drogę – recenzja Godzilla vs. Kong

 

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Esports