AnimeLifestyle

Wiemy jak będzie wyglądać park rozrywki Studia Ghibli. Sprawdźcie przepiękne grafiki koncepcyjne!

-

2 min czytania

Projekt parku rozrywki Studia Ghibli po raz pierwszy został ogłoszony w październiku 2017 roku. Właśnie ukazały się dwie, nowe grafiki koncepcyjne, przedstawiające Ruchomy Zamek Hauru oraz wioskę Księżniczki Mononoke. Zapowiadają się naprawdę obiecująco.

Ghibli to studio, które z pewnością znają wszyscy fani filmów anime. Ich produkcje to jedne z najbardziej kasowych anime wszech czasów. Plasują się bardzo wysoko w rankingach najlepiej ocenianych produkcji. Na naszym polskim Filmwebie 6 z 23 produkcji znajduje się w zestawieniu 500 filmów z najwyższymi ocenami. Wszystkie anime od jakiegoś czasu są dostępne platformie Netflix. Choć sama nigdy nie byłam fanką takiej twórczości, to do obejrzenia kilku z nich skusiły mnie właśnie ich dobre oceny. I muszę przyznać, że nie żałuję nic.

Co ma do zaoferowania Park Ghibli?

Park rozrywki Ghibli, którego otwarcie zaplanowano na 2022 rok, ma znajdować się w Aichi Expo Memorial Park w mieście Nagakute w prefekturze Aichi w Japonii. Wiele osób zastanawia się, jak będą wyglądać znajdujące się w nim atrakcje. W końcu spora część budowli, które możemy podziwiać w animacjach studia, jest abstrakcyjna, a przy tym też wyjątkowa. Aby zaspokoić ciekawość fanów, w tym miesiącu udostępniono dwie nowe wizualizacje, wykonane przez zespół stojący za parkiem.

Na jednym ze zdjęć możemy zobaczyć plany zespołu Ghibli dotyczące repliki zamku Hauru z “Ruchomego Zamku Hauru”. Według producenta studia – Tokyo Shimbuna, będzie miał on wysokość czterech lub pięciu pięter. Na kolejnej grafice koncepcyjnej widzimy wioskę Mononoke. Mogliśmy ją oglądać w filmie animowanym pod tytułem “Księżniczka Mononoke” z 1997 roku. Docelowo park zostanie podzielony na pięć obszarów w oparciu o uznane filmy studia. Nie wiem jak Ty, ale ja już nie mogę się doczekać efektu końcowego.

Toshio Suzuki ogłosił w październiku 2017 roku, że wróci, aby nakręcić nowy film dla swojego wnuka.

Czytaj też: Jest trailer do japońskiego remake’a kultowego Cube

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne, tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha oraz dokucza znajomym. Przez rok mieszkała w Wietnamie i uczyła dzieci angielskiego, ale stwierdziła, że jednak lubi zimę i wróciła do kraju. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Anime