GamingNews

Outriders zżera więcej miejsca na dysku niż powinno

-

2 min czytania

Premiera Outriders, świetnego polskiego looter shootera, nie obyła się bez problemów. Oto kolejny z nich i sposób na jego rozwiązanie.

Jeśli gracie ostatnio dużo w Outriders, to mogliście zauważyć znaczne zmniejszenie pojemności na dysku systemowym C. Nie jest to kolejna gra, którą zainstalowaliście i o niej nie pamiętacie, tylko tzw. crash dump, czyli dane wszystkich krytycznych błędów gry, które czasami zapisywane są na dysku. Tym razem głównym winowajcą jest najnowsza gra polskiego studia People Can Fly.

Problem został niedawno odkryty przez jednego z graczy, który od razu podzielił się wszystkim na portalu Reddit. Znalazł on prawie 23 gigabajty danych w folderze appdata, który normalnie jest ukryty dla zwykłego użytkownika. Pamiętacie może błąd silnika Unreal Engine 4 o nazwie Madness, który objawia się czarnym ekranem po krytycznym problemie w grze? To właśnie te dane lądują w podfolderze o tej samej nazwie. Normalnie wprowadzone są ograniczenia w postaci określonej ilości plików, które potem są nadpisywane przez kolejne raporty błędów. Outriders jednak czegoś takiego nie posiada, a jeden taki raport potrafi zajmować nawet i pół gigabajta.

Jeśli gra często wam wychodziła do pulpitu to koniecznie sprawdźcie dostępny rozmiar waszego dysku. Jeśli jest zaskakująco mniejszy niż powinien, to jesteście dotknięci tym problemem. Rozwiązanie problemu, dopóki nie zrobia tego deweloperzy, jest bardzo proste. Wystarczy, że znajdziecie następujący folder:

c:/Users/(wasza nazwa)/appdata/Local/Madness/Saved

Wszystkie pliki w tym folderze są do usunięcia. Nie ucierpi na tym ani wasz komputer, ani sama gra.

Dla porównania, największe foldery z raportami, jakie udało się znaleźć portalowi PCGamer, to The Medium i Generation Zero rozmiarze 100MB każda. Warto więc przy okazji pousuwać resztę niepotrzebnych plików.

Deweloperzy z People Can Fly o problemie wiedzą, nie wiadomo jednak czy jego poprawka pojawi się w tym czy następnym patchu. Jak na razie mają znacznie ważniejsze błędy do naprawienia, jak między innymi usuwanie całego sprzętu zebranego przez graczy. Mamy nadzieję, że szybko im się to uda.

czytaj też: Gracze tracą setki godzin progresu przez najnowszy patch do Outriders

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming