ArtyściKultura

Oto zwycięzcy iPhone Photography Awards 2021

-

3 min czytania

Jak co roku firma Apple zorganizowała konkurs na najlepszą fotografię wykonaną iPhonem. Drodzy zgromadzeni – mamy zaszczyt przedstawić wam wyniki tej rywalizacji.

Właśnie zakończyła się 14 edycja konkursu iPhone Photography Awards, który rokrocznie przyciąga tysiące użytkowników telefonów firmy Apple. Zwycięskie zdjęcia zawierają wyrazy żalu, izolacji, nadziei i piękna. Nie ma co za bardzo przedłużać wstępu. Przed tobą laureaci głównych nagród oraz ich prace.

Zdobywcą nagrody głównej, a tym samym laureatem nagrody Fotografa Roku został węgierski fotoreporter Istvan Kerekes. Jego zdjęcie zatytułowane Transylvanian Shepherds, co ciekawe, wcale nie zostało wykonane najnowszym modelem, a iPhone’em 7. Fotografia ukazuje kontrast zimnej, jałowej ziemi zamieszkanej przez dwóch zmęczonych światem mężczyzn trzymających jagnięta. Jagnięta z kolei wyglądają na całkiem zadowolone i wcale nie zmęczone. Patrząc na fotografie nie sposób jest nie skojarzyć jej z filmem Barany. Islandzka opowieść, który swoją drogą bardzo polecam.

Istvan Kerekes - Transylvanian Shepherds (źródło: IPPAWARDS)

Istvan Kerekes – Transylvanian Shepherds (źródło: IPPAWARDS)

Na kolejnym miejscu plasuje się Sharan Shetty z Indii. Jej praca nosząca tytuł Bonding, przedstawia starszego mężczyznę w towarzystwie swojego konia, na tle opustoszałego krajobrazu. Przyjaciele zostali sfotografowani iPhonem X.

Sharan Shetty - Bonding (źródło: IPPAWARDS)

Jeff Rayner – Side-Walking on Air (źródło: IPPAWARDS)

Dalej mamy Dan Liu z Chin, który otrzymał nagrodę za zdjęcie, które tytułu nie posiada. Uchwycone iPhone’m 11 Pro Max ujęcie, przedstawia osobę w kostiumie astronauty, który przechadza się przez pagórkowaty czerwony teren, podobny nieco do powierzchni Marsa.

Dan Liu - A Walk on Mars (źródło: IPPAWARD)

Fotografia Dan’a Liu (źródło: IPPAWARD)

Na ostatnim miejscu uplasował się Jeff Rayner ze swoim czarno-białym portretem młodej dziewczynki w trakcie skoku na chodniku w Los Angeles. Zatytułowana Side-Walking on Air praca została wykonana iPhone’m X.

Jeff Rayner - Side-Walking on Air (źródło: IPPAWARDS)

Jeff Rayner – Side-Walking on Air (źródło: IPPAWARDS)

W dodatkowych 17 kategoriach trzech najlepszych zwycięzców otrzymało nagrody z Australii, Niemiec, Bangladeszu, Chin, Grecji, Włoch, Izraela, Holandii, Meksyku, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Hiszpanii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. IPPAWARDS odegrało kluczową rolę w rozpoczęciu kariery jednych z najlepszych fotografów na całym świecie. Od czasu przyznania pierwszych nagród w 2007 roku, zwycięscy fotografowie podbili światowe ekspozycje i zostali docenieni przez najbardziej szanowane media na całym świecie takie jak Washington Post, Fortune, Wall Street Journal, Newsweek, czy Time.

Wszystkie nagrodzone prace można obejrzeć tutaj.

Czytaj też: Bezgranicznie fenomenalne – nowa zapowiedź filmu Diuna zwala z nóg [WIDEO]

Małgorzata Chuchel
Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Artyści