FoodNews

Oreo wybudowało schron, który ma chronić ciastka w razie apokalipsy

-

2 min czytania

Jeżeli kiedykolwiek na ziemi wybuchnie chaos, apokalipsa lub w naszą planetę uderzy asteroida, ciasteczka Oreo przetrwają wszystko!

Przezorny zawsze ubezpieczony

Wszystko zaczęło się od komunikatu NASA, informującego o tym, że bardzo mała asteroida o numerze 2018VP1 ma 0,41% szans na wejście w ziemską atmosferę. Sytuacja miała potencjalnie rozegrać się w pierwszych dniach Listopada bieżącego roku.

Ta informacja wywołała serię komentarzy na całym świecie. Jednym z nich był Tweet Olivii Gordon pytający o to „Kto uratuje Oreo?”

W odpowiedzi na tą wiadomość marka Oreo zdecydowała się na… uwaga, uwaga.. wybudowanie pancernego schronu, który uchroni ciastka przed potencjalnym zagrożeniem! Mimo, że niebezpieczeństwo wydawało się niepozorne, marka dołożyła wszelkich starań, żeby ich ciasteczka były zawsze bezpieczne.

Mistrzowie marketingu

„Globalny Schron Oreo”, bo tak oficjalnie nazywa się kompleks, powstał na norweskim archipelagu Svalbard, na wyspie Spitsbergen. Schron znajduje się niedaleko Globalnego Banku Nasion, gdzie przechowywane są nasiona jadalnych roślin z całego świata. Obydwa budynki ulokowane są w tunelach wydrążonych w wiecznej zmarzlinie.

Na portalu YouTube marka opublikowała film, w którym możemy zobaczyć zabawnie przedstawione przygotowania oraz realizację całego projektu. Mimo, że film odegrany jest przez aktorów, a cała akcja jest doskonałą kampanią marketingową, to Oreo zapewnia, że sam schron jest „naprawdę prawdziwy”.

Nie tylko ciastka

Co znajdziemy w jednym z, jak się wydaje, najbezpieczniejszych miejsc na świecie? W schronie znajduje się kilkaset opakowań ciastek zabezpieczonych specjalnym materiałem odpornym na niskie i wysokie temperatury, przepis na te popularne słodycze oraz (marka pomyślała o wszystkim) mleko w proszku.

Gdyby doszło do światowej tragedii zapamiętajcie te współrzędne: 78° 08’ 58.1” N, 16° 01’ 59.7” E, to właśnie tam znajduje się Globalny Schron Oreo.

 

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Food