KomiksyMuzykaNews

Okładka Dio, Holy Diver doczeka się komiksu

-

2 min czytania

Ronnie James Dio, legenda rocka i frontman grupy Dio to metr sześćdziesiąt czadu. Obraz na okładce Holy Diver przez 37 lat rozpala dyskusje na temat rozgrywającej się tam sceny.

Jeśli mówimy o heavy metalu, to nie można przejść obojętnie obok tej postaci. Legenda rocka, frontman grupy Dio i Black Sabbath. Odszedł za wcześnie, bo w 2010 roku, kiedy to przegrał walkę z rakiem. Jest też twórcą i wprowadzeniem do obiegu znaku rogów zrobionych z palców. Symbol, którym odganiała zło jego babcia pochodząca z Włoch. Spopularyzował tematykę fantasy w utworach i sztuce rocka. Włączenie elementów arturiańskich do gotyckiego stylu lat 80, nadało charakterystyczny klimat utworom Dio i niezapomniane doznania podczas słuchania. Żaden album nie był też tak kontrowersyjny, jak Holy Diver. Już niedługo swoją kontynuację otrzyma w postaci komiksu.

Okładka namalowana została przez Randy’ego Barretta i przedstawia maskotkę grupy Murreya, który smaga łańcuchem księdza tonącego w morskiej wodzie. Rysunek ten wywołał wiele kontrowersji w latach 80. Dio natomiast powiedział, aby nie sugerować się wyglądem, ale patrzeć ponadto. W tym wypadku sugestią było to, że potworem jest właśnie osoba tonąca, oskarżona być może o korupcję, molestowanie czy inne (obecnie na czasie).

Przez to, że Ronnie nigdy nie wyjaśnił dokładnie symboliki okładki, zadał niezłego ćwieka fanom, którzy przez 37 lat mieli niezłą zagadkę do rozwiązania. Teraz zdaje się w końcu, poznamy pełną historię, kryjącą się za Holy Diver. Komiks noszący nazwę Dio-Holy Diver, będzie miał 120 stron i odpowiadał na pytania, które zrodziła niezwykła okładka do albumu. Projekt powstaje przy współpracy Dio Estate i Z2 Comics, scenariusz pisze Steve Niles (30 dni mroku), za rysunki odpowiedziałny będzie Scott Hampton (Batman: Gotham County Line).

To opowieść o tym, jak nie można oceniać obrazu po jego wyglądzie, o czym wielokrotnie pisał Ronnie w swoich piosenkach; że musisz zajrzeć do wnętrza osoby, a nie oceniać jej po wyglądzie lub ubraniu. Mówi Wendy Dio, wdowa po Ronniem

Czytaj też: Jason Momoa jako Ozzy Osbourne

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Komiksy