FilmNews

Oficjalnie! Powstanie nowy film Gwiezdne Wojny

-

2 min czytania

Zgodnie z doniesieniami The Hollywood Reporter, nowy film Gwiezdne Wojny jest w fazie produkcji, a za projekt będzie odpowiadał J.D. Dillard

To, że ten reżyser jest fanem Gwiezdnych Wojen, wiadomo od dawna, a to za sprawą zdjęcia, które wrzucił na Instagrama. Na zdjęciu ubrany był w strój szturmowca. Prawdopodobnie była to zapowiedź tego, że będzie kierował najnowszymi filmami z uniwersum.

Dillard znany jest z filmu Sztuczka (Sleight), wydanego w 2017 roku i opowiadający o ulicznym magiku. Film otrzymał mieszane oceny, ale z drugiej strony pokazał, że Justin potrafi zrobić film science fiction. Do projektu obok J.D zatrudniono Matta Owensa, który zajmował się scenariuszami dla takich seriali jak Luke Cage i Agenci Tarczy. Niestety nie wiemy do tej pory czy film będzie wersją kinową, czy przeznaczony zostanie na platformę Disneya.

Z informacji uzyskanych przez The Hollywood Reporter, fabuła filmu nie jest znana. Nie jest jasne czy Dillard byłby reżyserem, czy nadzorującym “projekt Dillard”. To, czym będzie zajmował się J.D. prawdopodobnie nie będzie związane z Gwiezdnymi Wojnami Kevina Feiga, ani z tym, co zaprezentował Rian Johnson w The Last Jedi.

Jedyne co wiadomo to miejsce, gdzie będzie dziać się akcja. Jest to planeta Exegol albo tak Ixigul, jak zapisane jest w starożytnych tekstach. Jest to miejsce narodzin Najwyższego Przywódcy Snoka i została opanowana przez Sithów 35 lat po bitwie o Yavin. Według Wookipedii tak opisywana jest planetą którą znamy z The Rise of Skywalker.

ciemna pustynna planeta znajdująca się w Nieznanych Regionach, która według legendy była ukrytym światem Sithów. Było to również miejsce narodzin Najwyższego Przywódcy Snoke’a, którego Sidious stworzył, by rządzić Najwyższym Porządkiem, ukrywając się w cieniu. Exegol został użyty do ukrycia Ostatecznego Zakonu, który był flotą zgromadzoną przez Sidiousa i Wiecznych Sithów, skąd planowali rozmieścić swoje Gwiezdne Niszczyciele i założyć nowe Imperium Sithów.

Poprzednie filmy, w szczególności saga o Skywalkerach, Łotr i Solo skupiają się raczej na jasnej stronie mocy. Dobrze będzie zobaczyć co w tym czasie działo się za kulisami drugiej strony.’

Czytaj też: Wiemy, jaka jest przyszłość Mandoverse w Star Wars

 

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Film