GamingNews

Obszerne demo Outriders, najnowszej gry twórców Painkillera, już w przyszłym tygodniu

2 min czytania

Długo oczekiwana, najnowsza gra polskiego studia People Can Fly, Outriders, w przyszłym tygodniu pojawi się na Steamie. Na razie w formie bardzo rozbudowanego dema.

Outriders to, na pierwszy rzut oka, typowy looter shooter, czyli gra, w której zwiedzamy otwarty świat, wykonujemy misje fabularne i poboczne i zbieramy wiele sztuk różnorodnego ekwipunku. Co jednak ma odróżniać polską produkcję od takiego Destiny, Warframe czy The Division, to stopień rozbudowania i szacunek do graczy. Sieciowe looter shootery mają to do siebie, że w momencie premiery są okrojone, trzeba kupować do nich płatne dodatki i pełne są mikrotransakcji. Outriders ma być kompletną produkcją od samego początku do końca. Twórcy zapewniają, że fabuła i rozgrywka zostały zaplanowane i stworzone w całości i to też otrzymamy w momencie zakupu. Żadnego cliffhangera na koniec, który zapowiada płatny dodatek, jak w obydwu częściach Destiny. Żadnego sklepu z nowymi ciuszkami, bronią czy gadżetami. Tzn. będą, ale te zwykłe, w której kupimy rzeczy za normalną walutę w grze. Deweloperzy przyznali jednak, że duże dodatki fabularne mogą powstać, wszystko zależy od tego, jak przyjmie się podstawka.

Jak możecie przeczytać w pokaźnym wątku na Twitterze, w przyszłym tygodniu pojawi się na Steamie darmowe demo gry. Twórcy zaznaczają, że nie jest to wersja beta. Dostaniemy cały prolog i pierwszy rozdział opowieści do ogrania, bez limitu czasowego. Ograniczeni będziemy do 7 poziomu postaci, co pozwoli nam na odblokowanie 4 umiejętności aktywnych danej klasy. Tych będzie cztery, czyli wszystkie dostępne w grze. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby sprawdzić każdą z nich. W demie wolne będzie 6 slotów na nasze awatary, które oczywiście będziemy mogli przenieść do pełnej gry z całym zdobytym wyposażeniem i zasobami.

Niestety nie pobawimy się craftingiem i kilkoma innymi systemami, które będą się odblokowywać w trakcie postępów fabuły. Nie pojawią się też egzotyczne i legendarne elementy wyposażenia ani elitarni przeciwnicy, co jest zrozumiałe. To początek gry i na starcie dostępne będą tylko podstawowe elementy świata przedstawionego.

Demo Outriders dostępne będzie od 25 lutego 2021 roku na platformie Steam, od godziny 18 czasu polskiego.

czytaj też: George R.R. Martin sprowadza kolejne smoki do HBO

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming