LifestyleMood

Wylosuj czego Ci dziś nie wolno. W odpowiedzi na absurdy polskich obostrzeń, powstał ich generator

-

3 min czytania

Obostrzenia, które są wprowadzane w Polsce z powodu koronawirusa, bywają naprawdę absurdalne. W odpowiedzi na nie powstał generator losowych zakazów.

Pamiętasz jeszcze, jak rząd zabronił wchodzić do lasu, żeby przypadkiem nie zarazić się koronawirusem od brzozy albo podgrzybka? O tak absurdalnym obostrzeniu raczej długo jeszcze nie zapomnimy. O ile zrozumiała była samoizolacja i unikanie tłumów, o tyle rodzinną wycieczkę w jednym samochodzie na leśny spacer naprawdę ciężko jest nazwać niebezpieczną. Jak się później okazało, rząd dopiero rozkręcał się w tamtym czasie przed kolejnymi hitowymi zakazami.

Ostatnia konferencja nic nie zmieniła w tej sprawie. Po raz kolejny otworzono galerie handlowe. No bo przecież wszystko gituwa, możemy sobie swobodnie przymierzać ciuszki, które dopiero co dotykał ktoś inny, co się może stać. Ale niech broń Boże nie przychodzi Ci do głowy jechać na przykład na narty. Każde dziecko przecież doskonale wie, że na stokach na świeżym powietrzu dużo szybciej można się zarazić niż w galerii handlowej. Tak samo z resztą, jak dużo łatwiej o wyłapanie covida na kameralnej rodzinnej wigilii, niż na firmowym, hucznym “opłatku”. Albo na urodzinach Rydzyka. I pamiętaj – pod żadnym pozorem nie można otwierać restauracji. Żadnym. Po prostu nie można.

Generator obostrzeń

Niektórzy są już mocno wkurzeni działaniami, które są podejmowane. Choć w żadnym wypadku nie podważam tutaj istnienia wirusa i jego groźnych następstw, to wcale się tej frustracji nie dziwię. W szczególności przedsiębiorcom, którzy często zostają bez żadnego wsparcia ze strony państwa. Sporo ludzi zarzuca też rządowi, że regulacje są wprowadzane totalnie losowo i nieprzemyślanie. Z tej okazji trochę dla żartu, a trochę chyba też z frustracji właśnie powstał generator obostrzeń. Dzięki niemu możesz każdego dnia wylosować sobie zestaw zakazów i nakazów w humorystycznej, absurdalnej formie.

Oto kilka przykładów, do których ja powinnam stosować się w dniu dzisiejszym:

  • W zgromadzeniach może uczestniczyć maks. 300 osób (nie dotyczy koncertów Maryli Rodowicz oraz imprez studenckich).
  • Obowiązuje zakaz organizacji rekonstrukcji bitew oraz jasełek.
  • Hotele dostępne są tylko dla bezrobotnych, Liturgicznej Służby Ołtarza, Svena Hannawalda oraz członków Antyradio Coverband.
  • Restauracje i bary są otwarte, pod warunkiem oddzielania się przepierzeniem od innych gości.

Także nici z mojego wypadu na rekonstrukcję bitwy pod Grunwaldem z noclegiem w 5* hotelu.

Na koniec, nie pozostaje mi już nic innego jak wklejenie wymownego, podsumowującego całość mema.

generator obostrzeń powiązany mem z nietoperzem, który w roli koronawirusa po godzinie spędzonej w polsce zadaje pytanue "jezu wy tak tu żyjecie?"

Czytaj też: Morsowałeś? – zbiór memów o nowym trendzie

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne, tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha oraz dokucza znajomym. Przez rok mieszkała w Wietnamie i uczyła dzieci angielskiego, ale stwierdziła, że jednak lubi zimę i wróciła do kraju. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Lifestyle