EsportsGamingLudzieNaszym zdaniem

O trzech takich, co poszło w las – Worlds 2020

-

4 min czytania

Marcin, Oskar i Kacper

To nie nazwa żadnej adaptacji, a imiona trzech najlepszych Polskich Junglerów w Europie. Jungler to jedna z ról w komputerowej grze League of Legends grająca z lasu, coś na wzór rozgrywającego w siatkówce. Tworzy sytuacje które mogą zostać wykorzystane przez pozostałych członków zespołu. Każdy z nich wywalczył sobie oraz swojej drużynie miejsce w fazie grupowej Mistrzostw Świata, pokonując trzy inne czołowe Europejskie zespoły. Już za dwa tygodnie zawalczą miedzy sobą o tytuł Mistrzów Świata.

Marcin ”Jankos” Jankowski

Jankos w koszulce G2

Jankos w koszulce G2

źródło: facebook

Polski Cud Chłopiec, Król Pierwszej Krwi, jeden z najbardziej utytułowanych graczy na naszym narodowym podwórku. Robert Lewandowski League of Legends. Zaczynał skromnie, na polskiej scenie – aktualnie gra dla swojej drużyny G2 Esports, gdzie odnotował największe i najbardziej prestiżowe zwycięstwa. W 2019 rozpoczęła się hegemonia G2, przerwana brutalnie pod koniec tego samego roku. Dlaczego?

11 października minionego roku drużyna Marcina, G2, została pokonana w finale Mistrzostw Świata wynikiem 0:3 przez Chińską organizacje Esportową FunPlus Phoenix. 

Tegoroczny puchar jest więc dla Marcina nie tylko szansą na zdobycie tytułu Mistrza Świata, ale także okazją by poprawić wynik z poprzedniego roku. Dla przypomnienia, Marcin oraz jego drużyna zajeli wtedy drugie miejsce na podium.

Oskar ”Selfmade” Boderek

Selfmade w bluzie Fnatic

Selfmade w bluzie Fnatic

Źródło: Twitter

Nietuzinkowe podejście do gry, skupiony i pewny swego. Już nie raz udowodnił, że jest gotów zawalczyć i wygrać z najlepszymi drużynami z całej Europy. Jungler dla jednej z najstarszych organizacji Esportowych – Fanatic, historia której sięga samych początków istnienia League Of Legends. Jego drogi krzyżowały się z obydwoma graczami wymienionymi w tym artykule, jednak to właśnie z Jankosem czeka go najcięższa walka.

Od czasu dołączenia do Fanatic, Selfmade zmierzył się z Jankosem już siedem razy, wygrywając tylko jedno spotkanie w pół finale letnich rozgrywek w 2020 – ostatecznie przegrywając jednak w finale wynikiem 0:3.

Znów będzie miał okazję zmierzyć się z Marcinem, tym razem – i pierwszy raz w historii kariery Oskara, na arenie międzynarodowej Mistrzostw Świata.

Kacper ”Inspired” Słoma

Selfmade w koszulce Rogue

Selfmade w koszulce Rogue

Źródło: Gamepedia

Najmłodszy z trzech Junglerów, jednak nieodstający zanadto stażem. Kacper swoją historię zaczął już w wieku 16 lat w 2018, grając dla akademii swojej obecnej drużyny. Wygrał on pierwszy sezon Ultraligi wraz z fazą zasadniczą, następnie został przeniesiony do głównego składu Rogue, gdzie gra do dzisiaj.

Identycznie do Inspired’a, będzie to jego pierwszy występ na Mistrzostwach Świata. Podczas fazy zasadniczej rozgrywek LEC, zostali pokonani przez Fnatic 3:0. W starciu z G2 poszło im już nieco lepiej, wygryzając dla siebie az dwie wygrane! Ostatecznie skończyli jednak na trzecim miejscu.

Dla młodego Junglera będzie to prawdziwy test, który w przyszłoście może zaowocować zdetronizowaniem aktualnego króla leśnikow – Jankosa. Na to jednak przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Król może być tylko jeden

Aktualne Mistrzostwa Świata zgotowały nam miłą niespodziankę. Umocniły również w fakcie, że Polscy junglerzy należą do jednych z najsilniejszych w Europie. Już 25 października będziemy mogli śledzić ich poczynania na oficjalnych kanałach Riot Games (twórców League of Legends) na youtube czy twitch. Która z drużyn nie przeszła by dalej, co do jednego możemy być zgodni – W Polsce jak w lesie i dlatego na leśnikach Polski Esport stoi!

 

 

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Esports