NewsWydarzenia

Ruszył Nowojorski Comic Con – oto panele, na które warto zwrócić uwagę pierwszego dnia

-

4 min czytania

Już za kilka godzin, odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń komiksowych na świecie. New York Comic Con to kultowy kontent wyczekiwany przez fanów z całego świata. Jest też najpopularniejszy zaraz po San Diego Comic Con. Otrzymać bilety na jeden albo drugi graniczy z cudem.

Organizowany co roku gromadzi dziesiątki tysięcy ludzi na miejscu, którzy przyjeżdżają z całego świata. Przed ekranami siadają miłośnicy komiksów, filmów i gier chłonąc wywiady z ulubionymi odtwórcami ról. Na konwentach można zobaczyć zapowiedzi nowych produkcji, zakupić grafiki ulubionych rysowników, czy podziwiać cosplayerów.

Co jednak wyróżnia tegoroczny festiwal od innych? Ze względu na COVID – 19, cała impreza przeniosła się online. Organizatorzy jednak nie zostawili fanów na lodzie i przygotowali masę materiału.

Poniżej prezentujemy panele, które naszym zdaniem warto obejrzeć. My tak zrobimy i zdamy wam relację. Jeżeli chcecie zrobić to razem, to zapraszamy do Espotu w Warszawie, w Elektrowni Powiśle.

Wybrane panele dnia 8 Października

Star Trek Universe | Exclusive Conversations with Casts of Star Trek: Lower Decks & Star Trek: Discovery + Surprise Guests

O 18:00 polskiego czasu, rozpocznie się coroczny panel z zaproszonymi gośćmi na temat świata Star Trek. Aktorzy i producenci takich seriali jak Star Trek: Lower decks i Discovery będą rozmawiać na temat tych produkcji. Na panelu będzie też gość niespodzianka. Poniżej panel na żywo.

MARVEL | X of Swords

19:10 panel dotyczący X of Swords. Nowi bohaterowie dzierżący miecze spotkają nowych wrogów i przygody. Twórcy tych postaci przybliżą wam nową historię i opowiedzą o tworzeniu państwa Krakoa. Gratka dla fanów mutantów.

Amazon Prime Video Presents — Truth Seekers

Nick Frost (Hot Fuzz) przedstawia swój nowy projekt. Na Amazon Prime pojawi się niedługo serial o poszukiwaczach zjawisk paranormalnych. Akcja serialu dzieje się w Wlk. Brytanii, natomiast bohaterowie nie są mistrzami swego fachu. W serialu pojawią się znane nazwiska, wg nas pozycja warta sprawdzenia. Panel pytań i odpowiedzi już o 20:15

Amazon Prime Video Presents — Utopia

Amazon mocno wchodzi z produkcjami. Serial dla fanów komiksów i teorii spiskowych. Utopia, już niedługo na platformie Prime, opowiadać będzie o grupie młodych ludzi, których wspólna pasja połączyła w pokrętny sposób. Odkrywają oni, że historia z komiksu, który czytają, jest prawdziwa. Ruszają na niebezpieczną przygodę, aby ocalić świat. Panel zaczyna się o 21:05.

Blade Runner | The Next Generation – 2019 Comic

O 21:10 posłuchaj o komiksie Blade Runner wydawanym od 2019 roku. Na spotkaniu z Mikiem Johnsonem, Jeffem Connorem i Davidem Leachem, dowiesz się jak ten wspaniały i uwielbiany świat przeniesiono na planszę komiksu i dostosowano dla czytelników, nowych i starych.

The Boys Cast Interview | Amazon Prime Video Presents

Nie mogłoby zabraknąć hitu serialowego The Boys. Stworzony na podstawie komiksu Gartha Ennisa (Pielgrzym) i Derricka Robertsona, ściągnął z piedestału idealnych bohaterów Marvela i DC i pokazał mroczną stronę posiadania supermocy. Na tym panelu usłyszymy aktorów odgrywających główne role w serialu. Nie przegapcie i oglądajcie już o 22:15 polskiego czasu.

Marvel vs. DC | Russo Brothers & Kevin Smith Talk Superheroes & Quibi’s Slugfest

To jest panel, który każdy fan uniwersum Marvela i DC powinien zobaczyć. Przede wszystkim ze względu na Kevina Smitha, któr robi filmy i odnosi się w nich do popkultury już prawie 30 lat. My nie przegapimy.

Wróćcie jutro, a przedstawimy wam to, co warto według nas zobaczyć na tegorocznym New York Comic Con w dniu drugim.

Drugą część znajdziecie pod tym linkiem.

Trzecią część znajdziecie pod tym linkiem.

Czwartą część znajdziecie pod tym linkiem.

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii News